22 yaşındaki genç yetenek Martin Odegaard, sosyal medyanın eğer mental sağlığınız sağlam değilse, korkutucu bir yer olduğunu dile getirdi.
Bununla birlikte Odegaard, Twitter’ı uzun süredir kullanmadığını ve hesabını sildiğini açıkladı.
Odegaard, platformların genellikle yarardan çok zarar sağladığına inanıyor ve insanların olumsuz yorumlar alması durumunda bunun ruh sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerinin de altını çizmeyi unutmuyor.
Futbol
FIFA, Arap Kupası’nda Yeni Teknolojisini Deneyecek
14 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/10/08/3233629.jpg
Norveç’te yerel bir televizyona konuşan Odegaard, “Twitter hesabımı sileli çok oldu. Uzun zamandır kullanmadım ve ihtiyacım da yok.” şeklinde konuştu.
“Bence orada birçok saçma şey dönüyor. O platformda olmama gerek yok. Uzun süredir Twitter’da bir şey paylaşmadım o yüzden bir Twitter hesabına sahip olmanın gereksiz olduğunu düşündüm. Sonra da sildim. Orada neye maruz kaldığınıza dikkat etmelisiniz. Benim açımdan, orada olmama ve bunları dikkate almama gerek yok.”
“Birçok isimsiz içerik var ve çoğu tuhaf. Eğer zihinsel olarak güçlü değilseniz, bu tür şeylerden etkilenmeniz korkutucu olabilir. Özellikle genç oyunculara böyle şeylere çok fazla bakmamaya özen göstermeleri gerektiğini söylüyorum. Çok olumsuz olabilir.”
Genç isimleri göz önünde bulundurduğumuzda Euro 2020’de penaltı kaçıran Marcus Rashford, Bukayo Saka ve Jadon Sancho, yakın zamanda sosyal medyanın kurbanı olmuştu.
Futbol
Juventus’a Usulsüzlük Soruşturması Açıldı
27/11/2021 - 21:05
Futbol
“Değişikliklere Karşı Çıkanlar Korkak”
27/11/2021 - 08:33