Yılın spor dünyasındaki ilk kötü haberi Galatasaray camiasından geldi. Yeni yılın henüz ilk saatlerinde kutlamalar esnasında elinde tuttuğu havai fişek patlaması ile yaralanan Galatasaray kulübünün futbolcusu Omar Elabdellaoui için kaldırıldığı hastanede endişeli bekleyiş sürüyor.

Olayın henüz ilk saatlerinde, kulüp tarafından yapılan açıklamalarda yaralanmanın hayati risk taşımadığı belirtilmişti. Paylaşılan fotoğraflarda yüzündeki yanıkları endişe yaratan oyuncu için, görme kaybı konusunda büyük bir endişe durumu söz konusu. Açıklamada, hasarın boyutunun ileri tetkikler sonucunda ortaya çıkacağı belirtilmişti.

Futbol
Mario Mandzukic, Milan'a hazır
3 SAAT ÖNCE

Öğle saatlerinde Norveçli futbolcunun durumu hakkında bilgi veren, Prof. Dr. Vedat Kaya, “Omar’ın durumu düne göre daha iyi, bir gözdeki hasar diğerine oranla daha fazla. Medikal müdahale gerekebilir. Termal kimyasal bir etki var, bütün tetkikleri yaptık. Görme yetisi var ama ilerleyen zamanlardaki gidişatıyla ilgili, , yarın bir değerlendirme yapacağız.” açıklamalarında bulundu.

Oyuncusunu hastanede ziyaret eden ve oldukça üzgün olan Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, "Üzücü bir olay yaşadık. Bu geçen yılda kalmış bir olay olsun. Bunu berbat geçen 2020’ye havale edelim. Omar’ın morali iyi, şahsen görüştüm. Tabii ki bir darbe almış. Göz, en hassas organlarımızdan biri. İyiye doğru gidiş var, umut hiçbir zaman kesilmemeli. 1-2 hafta beklememiz gerekiyor sanırım." dedi.

Havai fişek satışı için şikayetini dile getiren Başkan Cengiz, "Devletimiz bunlara önlem almalı. Bize destek olan kulüplerimize teşekkür ediyorum. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya teşekkür ediyorum. Olay esnasında Omar’ın çocukları yanında yok. Çocukları koruma amaçlı olmuş.” dedi.

Galatasaray Kulübü Teknik Direktörü Faith Terim de oyuncuyu ziyaret eden isimlerden biri oldu. Tecrübeli çalıştırıcı, "Dün akşam hadise olduktan sonra da buradaydım. Büyük geçmiş olsun. Allah canını bağışlamış. Bizim çok önem verdiğimiz bir oyuncumuz. Hem saha içinde hem de saha dışında Omar bizim için çok kıymetli. Kendisiyle tekrar görüştüm. Duygularımı ve düşüncelerimi aktardım. İkimiz de duygusallaştık. O yüzden dışarı çıktım. Nasibimizde 2020-2021 yılını hastanede geçirmek varmış. Keşke hep hastanede geçirseydik de Omar'a bir şey olmasaydı. Herkesin duyguları aşağı yukarı aynı. Bu sevgi dolu yaklaşımımız, gönülden isteğimiz bence yerini bulacaktır. Omar'a da manen müthiş bir destek olacaktır. O da bunun bilincinde." şeklinde duygularını ifade etti.

https://i.eurosport.com/2021/01/01/2964054.jpg
Futbol
Frank Ribery'den Leroy Sane'ye destek
DÜN - 18:13
Futbol
FIFA Kulüpler Dünya Kupası'nda Eşleşmeler Belirlendi
DÜN - 07:46