Geçtiğimiz yaz Bayern Münih’ten Liverpool’a transfer olan Thiago, bir yılın geride kaldığı koronavirüs salgınında devam eden karantinaların futbola ve futbolculara olumsuz etkisi olduğunu belirtti.
Karantinaların oyuncular üzerinde psikolojik bir etkisi olduğunu ve hayatları sıradanlaştırdığını ifade eden İspanyol futbolcu, stadyumlara seyirci alınmaması nedeniyle de maçlarda itici gücü bulmanın zorlaştığını itiraf etti.
Liverpool Teknik Direktörü Jurgen Kloop da yoğun fikstürün, futbolcuları fiziksel açıdan olumsuz etkileyeceğini ve diri kalmalarını zorlaştıracağını belirtmişti.
Futbol
Luka Modric, İngiliz basınının kibrinden yakındı
BIR GÜN ÖNCE
Dünya Kupası eleme maçları için İspanya Milli Takımı’nda olan Thiago, AS gazetesine salı günü verdiği röportajda şunları söyledi: "İçinde bulunduğumuz durumun fizikselden öte psikolojik etkileri olduğunu düşünüyorum. Maçların son anlarında taraftarların verdiği destekten faydalanamıyoruz ki bu destek fiziksel olarak da daha fazlasını vermeye zorluyordu. Bunun dışında, şehirde her gün çok az şey yapabileceğiniz gerçeği de var. Evden antrenmana, antrenmandan eve gittiğiniz bir döngüye giriyorsunuz ve yaptığınız tek şey bu oluyor."
https://i.eurosport.com/2020/10/14/2914942.jpg
Yaşadığı sakatlıklar nedeniyle Liverpool’da şu ana kadar tam performansını gösteremeyen 29 yaşındaki futbolcu: "Tamamen dolu bir Anfield’ı görmek güzel olacak ama aynı zamanda yeni geldiğim bu ülkede günlük yaşamın nasıl olduğunu da öğrenmek istiyorum. ifadelerini kullandı."
"Tribünlerde taraftarlar olmazsa futbol, özünü büyük ölçüde kaybeder. Boş stadyumlarda rekabet ediyoruz ve yaptığımız işi yeniden öğrenmek zorunda kaldık. Çünkü çocukken taraftarlar olmadan ve ailelerin bağırışları eşliğinde futbol oynuyorduk. Bu oyunu nasıl oynayacağımızı biliyorduk ama bize destek veren taraftarlarla oynamaya ve bize bağırılmasına alışmıştık. Artık taraftarlar olmadan oynamaya alıştık ama onları çok özlüyoruz, her gün onları özlüyoruz."
Futbol
A Milli Takım'ın EURO 2020 serüveni başlıyor
11/06/2021 - 17:18
Futbol
Pogba: "Tecrübeliyim"
10/06/2021 - 23:24