Futbol

“Patron”, kaptan, bek ve şimdi de eSpor girişimcisi: Cesar Azpilicueta

Share this with
Copy
Share this article

Cesar Azpilicueta acknowledges the next nine days will shape Chelsea's season

Image credit: PA Sport

ByEurosport Türkiye
21/05/2020 at 15:31

Chelsea’de takım arkadaşlarından “patron” lakabını alan Cesar Azpilicueta, geçtiğimiz günlerde ESPN’e konuk oldu. Yıldız bek, kariyer sonrası planlarına dair önemli demeçler verdi.

Cesar Azpilicueta, iyiden iyiye gençleşen Chelsea’de takımın en tecrübeli isimlerinden biri. “Patron” lakaplı takım kaptanı, takımdakilerle her gün konuşuyor, onlara tavsiye ve moral veriyor.

Oyunculuğu henüz bitmeden bu davranışlarıyla, “Geleceğin iyi teknik direktörü” etiketini alsa da Azpilicueta’nın hedefi bambaşka.

İngiltere Premier Ligi

Chelsea'den başarılı savunma oyuncusuna yeni sözleşme

13/12/2016 AT 16:38

ESPN’e konuşan İspanyol oyuncu, “FIFA 2020’de kendime ait bir eSpor takımı kurdum. Orayı birkaç arkadaşımla yönetiyoruz. Takımın adı Falcons.” dedi.

“Kendi markamızı yaratırken bir yandan eğlenmeye çalışıyoruz. İnsanlara vizyonumuzu gösteriyoruz. Şu an Falcons’ta istediğimiz enerjiyi yakaladık, her şey iyi gidiyor.”

Chelsea’de oynayan Willian ve David Luiz, Londra’da ortaklaşa bir restoran açmışlardı. Mesut Özil bir kahve dükkanının sahibiyken Lukas Podolski, Almanya’da kebapçı açmıştı.

eSpor’da çeşitli dallarda Azpiliciueta dışında Gareth Bale, Javier Mascherano, Nuri Şahin, Antonie Griezmann, Christian Fuchs ve “Alessio Romagnoli gibi isimlerin takımları bulunuyor.

“Açıkçası emekli olduktan sonra ne yapacağımı bilmiyorum. Belki eSpor’da kalırım belki başka bir şey yaparım. Şu an kariyerim devam ediyor. Ayrıca eSpor’daki maceradan çok fazla keyif alıyorum. Rekabet, eğlence gibi birçok duyguyu orada tadabiliyorum.”

İngiltere Premier Ligi

Liverpool-Chelsea: 1-2 | MAÇ ÖZETİ

08/11/2014 AT 16:19
İngiltere Premier Ligi

Chelsea oyuncusuyla sözleşme yeniledi

03/09/2014 AT 11:25
Related Topics
FutbolChelseaCésar Azpilicueta
Share this with
Copy
Share this article