Futbol

Pep Guardiola, Barcelona’ya dönebilir!

Share this with
Copy
Share this article

Pep Guardiola, Manager of Manchester City looks on during the Premier League match between Manchester United and Manchester City at Old Trafford on March 08, 2020 in Manchester, United Kingdom.

Image credit: Getty Images

ByEurosport Türkiye
4 dakika önce

Gelecek yıl Barcelona’nın başkanlık seçimlerinde aday olacağını duyuran Joan Laporta’nın vaadi Pep Guardiola’yı yeniden takımın başına getirmek!

Pep Guardiola, 2007 yılında Barcelona’nın B takımında teknik direktörlüğe başlamış ve bir yıl sonra A takımın başına geçirilmişti.

Barcelona’da olduğu dönemlerde başarıdan başarıya koşan Guardiola, ayrıca oynattığı futbol sistemiyle dünyanın oyuna bakışını değiştirmişti. Guardiola’nın teknik direktörlüğe getirildiği dönemde kulübün başkanı Joan Laporta’ydı.

Lig Kupası

City ile sekizinci kupa, 25. finaldeki 21. zafer

02/03/2020 AT 15:24

2003 ile 2010 yılları arasında başkan olan Joan Laporta, o yıl başkanlık görevini Sandro Rossell’e, Rossell ise dört yıl sonra mevcut başkan Josep Maria Bartomeu’ya koltuğu devretmişti.

Gelecek yıl kulüpte yapılacak olan başkanlık seçimlerinde aday olacağını açıklayan Laporta, Barça’dan ayrıldıktan sonra Manchester City’le anlaşan Pep Guardiola’yı yeniden takımın başına getirmek istiyor.

TV3’e konuşan 57 yaşındaki Laporta, şu ifadeleri kullandı: “Eğer yeniden başkan olursam teknik direktörlük görevine Pep Guardiola’yı getirmek istiyorum. Onun teknik bilgisi, başarıları ortada. Tabii bu kişisel bir karar.”

Şampiyonlar Ligi

“Pep, sizi dört yıl sonra bile şaşırtabiliyor”

27/02/2020 AT 10:00
Futbol

Guardiola City’de kalmak istiyor: “Bu kulübü seviyorum”

21/02/2020 AT 13:50
Related Topics
FutbolJosep Guardiola
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Latest Videos

Most popular

View more