2016 yazında 89 milyon pound karşılığında Juventus'tan ayrılıp Manchester United'ın yolunu tutan Paul Pogba'nın kontratı bu yaz sona erecek. Kendisi için daha önce de Real Madrid iddiaları gündeme gelen orta saha oyuncusu Real Madrid forması giymenin kendisi için bir "hayal" olduğunu belirterek geleceği için "yeni bir mücadele" istediğinin altını çizdi.

27 yaşındaki oyuncunun Kırmızı Şeytanlarla olan kontratı Haziran 2021'de bitiyor fakat kulüp bir sene daha uzatma opsiyonuna da sahip. Fransa Milli Takımı kampında basın mensuplarının karşısına geçen Pogba, "Her futbolcu elbet bir gün Real'de oynamak ister. Bu benim de hayalim. Neden bir gün olmasın? Fakat Manchester'dayım ve kulübümü çok seviyorum." dedi.

Futbol
PREMIER LİG’DE BEŞİNCİ HAFTANIN ARDINDAN
5 SAAT ÖNCE
https://imgresizer.eurosport.com/unsafe/0x0/filters:format(jpeg):focal(999x414:1001x412)/origin-imgresizer.eurosport.com/2020/10/06/2908934.jpg

Manchester United'da gösterdiği performansı dönem dönem eleştri altında kalan dünya şampiyonu oyuncu, "Kulübümü hak ettiği seviyeye çıkarmak için elimden gelen her şeyi yapmak istiyorum. Her şeyimi vereceğim, takım arkadaşlarım ve kulüpteki diğer insanlar gibi. Yeniden en iyi seviyeye çıkmak istiyoruz. Savaşıyoruz, çünkü bunu gerektiriyor. Futbolda bazen kötü zamanlar olabilir, bunun farkındayız."

Zihinsel olarak hazır olmanın önemini belirten Pogba, "Kulübü yeniden en yukarıya çıkarabilmek ve o seviyede hak ettiği yeri bulması için mental olarak güçlü olmalısınız. ManU, en üstte olmayı hak ediyor. Şampiyonluklar ve kupalar kazanmak kulübün hedefleri arasıda. Kolay olmadığını biliyoruz fakat amaçlarımız değişmedi. Bunun için savaşmaya devam ediyoruz."

Ole Gunnar Solskjaer'in Bruno Fernandes ile beraber sıklıkla forma şansı verdiği ve son dönemde istikrarlı bir oyun yakalayan Pogba, kulübüyle sözleşme uzatmak için henüz görüşmediğini söyledi. "Ed Woodward (yönetici) ile konuşmadım. Kontrat yenilemekle alakalı bir ifade kullanılmadı. Ama tahmin ediyorum ki kulüp bir şeyler teklif etmek için görüşmek isteyecektir. Henüz bir şey olmadı. Şu anda Manchester'dayım ve en iyi oyunumu sergilemeyi düşünüyorum. Özellikle futbola ve yenilenmeme odaklanmak istiyorum."

Futbol
Şampiyonlar, En İyiler, En Görkemli Takımlar
8 SAAT ÖNCE
Futbol
FA'den Pickford'a ceza yok
11 SAAT ÖNCE