İtalyan devi Juventus’un, Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Porto’ya elenmesinin ardından medyada Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo için ayrılık haberleri yer bulmuştu. Ronaldo’nun ise Juventus’ta artık mutlu olmadığına dair söylentilerin yanı sıra Portekizli yıldızın Real Madrid’e dönebileceği haberleri de dikkat çeken başlıklar arasında.
Eurosport İspanya'nın haberine göre Real Madrid, Ronaldo'yu yeniden takımda görmeye sıcak bakmıyor.
Eurosport İspanya’nın yaptığı habere göre, Real Madrid için Ronaldo bir seçenek değil. Bunun için ise üç temel neden mevcut:
Futbol
Şampiyon Chelsea, Barcelona'yı bekliyor
12 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/03/10/3009570.jpg

Mbappe birinci öncelik

Real Madrid, bu sezon finansını Paris Saint-Germain’in yıldızı Mbappe’yi kadroya katmasına harcaması bekleniyor. Perez'in gelecek 10 yılın en iyi oyuncusu olarak gördüğü Mbappe, şimdilik PSG'den kendisine önerilen üç yeni sözleşme teklifini de reddetti.

Ronaldo’nun yüksek maaşı

İspanyol ekip, 64 milyonluk maaş yükünü ödeyecek bir finansal güce sahip değil. Eğer Ronaldo’nun maaşında anlaşma sağlansa bile Perez yine de Ronaldo’nun bonservisine tam 29 milyon euro ödemek zorunda kalacak ve bu ise olağan gözükmüyor.
https://i.eurosport.com/2021/03/12/3010286.jpg

Perez ve Ronaldo arasındaki kötü ilişki

Ronaldo ve Perez’in arası bir hayli kötü durumda. Portekizli yıldızın ayrılma nedenlerinden biri ise Perez ile olan ilişkisiydi. Ayrılmasından birkaç yıl önce kötü olan ilişkeri, ayrılığın yakın zamanlarında ise medyaya yansımıştı.
Futbol
“Geleceğim hakkında bilgi sahibi değilim”
DÜN - 20:53
Futbol
Neymar, 2025'e kadar PSG'de
08/05/2021 - 16:26