Bayern Münih CEO'su Karl Heinz Rummenigge, UEFA'nın 2021 yazına ertelenen Avrupa Futbol Şampiyonası için tek ev sahibi seçeneğini değerlendirdiğini söyledi. Normal şartlar altında 2020 yazında ve UEFA mensubu ülkelere yayılarak oynatılması planlanan turnuva için UEFA Başkanı Aleksander Ceferin'ın koronavirüs pandemisi sebebiyle tek şehir seçeniğine sıcak baktığı öğrenildi.
Alman yayın organı Münchener Merkur'a konuşan Rummenigge, "Bu turnuvadaki özel ev sahipliği sisteminin koronavirüs ortaya çıkmadan önce geliştirildiğini unutmamalıyız. Avrupa Birliği Komisyonu'nun futbolun tüm Avrupa'da yayılabilmesi için verdiği bir öneriydi."
"Ancak koronavirüs konusunda çok dikkatli olan UEFA Başkanı Aleksander Ceferin'in bu şartlar altında turnuvayı tek bir ülkede oynatmanın daha mantıklı olabileceğini değerlendirdiğini biliyorum."
Futbol
Neymar, 2025'e kadar PSG'de
9 SAAT ÖNCE
"Bu da uygun hijyen şartlarıyla yapılır tabii ki."
İlk planlamasına göre güncel ev sahibi şehirler Londra, Glasgow, Bilbao, Amsterdam, Kopenhag, Münih, Roma, St. Petersburg, Bükreş, Budapeşte ve Bakü'ydü. Daha önce UEFA yaptığı açıklamada da bu ev sahibi şehirlerle plan yapmaya odaklandığını söylemişti.
https://i.eurosport.com/2020/11/13/2936228.png
"UEFA, EURO 2020 için 12 ev sahibi şehirle birlikte dört operasyonel senaryo üstünde çalışıyor. (tam kapasite, koronavirüs önlemleriyle beraber %50-%100 kapasite, koronavirüs önlemleriyle beraber %20-%30 kapasite ve seyircisiz)"
"Her ev sahibi şehir UEFA'yla birlikte bu planlardan iki veya üç tanesini seçerek gelecek haftalarda bu senaryolara uygun planlar geliştirecek."
"Turnuva esnasında hangi şehrin hangi senaryoyu uygulayacağı kararıysa Mart 2021'de verilecek."
Futbol
"Süper Lig"den geri adım atan kulüplerle anlaşma tamam
DÜN - 21:27
Futbol
"İstanbul'a kazanmak için gideceğiz"
06/05/2021 - 09:09