Chelsea Teknik Direktörü Emma Hayes, Reading’i 5-0 yenerek Kadınlar Süper Ligi şampiyonu olan oyuncularına, haftaya Pazar günü Barcelona’ya karşı oynayacakları Şampiyonlar Ligi finalini hatırlatarak, “Kazanmayı seviyor musunuz? O zaman haftaya bir daha yapın.” dedi.
La Liga şampiyonu olan Barcelona hakkında konuşan Hayes, “Barcelona’nın ne kadar harika olduğunu biliyorum. Fakat biz de harikayız. Chelsea’yi buraya getirmek büyük bir efor. Bir şeyler çabaladık. Burada en iyisi olmak adına bir kültürümüz mevcut." sözlerini sarf etti.
https://i.eurosport.com/2021/03/30/3020610.jpg
Futbol
Luka Modric, İngiliz basınının kibrinden yakındı
DÜN - 12:26
Geçtiğimiz sezon pandemi nedeniyle maç başına puan oranına bakılarak şampiyon ilan edilen takımı hakkında konuşan Hayes, “Bazı insanların gözünde biz şampiyon değildik. Maç başına puanlar baz alındığında şampiyon ilan edildik. Şampiyonuz dememiz için, bu sene kanıt oldu. Bunun için çok mutluyum. "
Çünkü bu etiketin üzerinize yapışmasını istemezsiniz. Oyuncular bunu gerçekten göstermek istediler."
44 yaşındaki Hayes, takımın tek mağlubiyeti olan 2-1‘lik Brighton maçını işaret ederek kritik bir an olduğunu ve bu yenilginin kendilerini atelşediğini dile getirdi. “Tüm sezon sadece bir maç kaybettik. O maçı kaybettiğimiz için mutluyum, kaybetmek için asla çok iyi değiliz bu durum sizin performansınızı ayakta tutuyor. Ekibim birçok kez ne kadar güçlü olduğunu gösterdi."
Oğlunu üç gün daha göremeyecek olmanın hüznü ile uyanan Hayes, "Ben evden çıkarken oğlum, 'Anne bana bugün bir madalya getir' dedi ve ben de bunu yaptım. Takımla yemekten sonra büyük ihtimalle eve gidip oğlumla vakit geçireceğim çünkü cumadan itibaren üç gün boyunca ondan uzak kalacağım. Zamanım varken değerlendirmek istiyorum.”
Futbol
A Milli Takım'ın EURO 2020 serüveni başlıyor
11/06/2021 - 17:18
Futbol
Pogba: "Tecrübeliyim"
10/06/2021 - 23:24