Ajax, ara transfer döneminde West Ham United'dan 20 milyon pound karşılığında transfer ettiği Sebastien Haller'i UEFA Avrupa Ligi eleme turlarında kullanamayacak. Zira Perşembe günü konuşan teknik direktör Erik ten Hag, Haller'in teknik bir hatadan dolayı UEFA listesine eklenemediğini belirtti.
Ten Hag, yaptığı açıklamada listednin bildirildiği esnada meydana gelen bir bilgisayar hatasının yeni transferin kadroya eklenememesine sebep olduğunu söyledi.
"Bu durum kesinlikle çok sinir bozucu. Öncelikle oyuncu için ama aynı zamanda bizim için de. Onu tabii ki hiçbir şey için imzalamış değiliz. Haller listedeydi, fakat yönetimsel bir hata oldu. Bilgisayarlarda bir hata oldu ve bir onay işareti geldi ve gitti."
Futbol
"Asla eskisi gibi olamayacak"
DÜN - 12:50
"İlk olarak [teknik sorumlu] Marc Overmars ve benim sorumluluğum. İnsanlar hata yapar tabii ki ama bu zirvede yer alan bir spor organizasyonu. Bu hata hiç yaşanmamalıydı. Haller, bunun kasıtlı olarak yapılmadığını bilmesine rağmen çok hayal kırıklığına uğradı."
https://i.eurosport.com/2021/01/14/2971321.jpg
UEFA tarafında çok küçük bir değişiklik ihtimalinin var olduğunu belirten Ten Hag, "Ama biz herhangi bir umut var olduğu sürece denemeye devam edeceğiz." dedi.
UEFA Avrupa Ligi son 32 turunda Lille'le karşılaşacak Ajax, ilk maçını 18 Şubat 2021'de Fransa da oynayacak. Kulüpler 2 Şubat Salı günü sonuna kadar kadrolarına üç oyuncu daha ekleme hakkına sahipti. Ajax, takıma Sevilla'dan kiralık olarak katılan Oussama Idrissi'yi UEFA kadrosuna bildirdi.
Futbol
"Tarihin en iyilerinden biri"
18/06/2021 - 16:00
Futbol
Galler cephesi çok mutlu
17/06/2021 - 07:42