Sir Alex Ferguson, futbolun kendisine kazandırdıklarını unutmadığını ve sağlığı yerinde olmayan futbolcular için bir şeyler yapılmasını gerektiğini ifade etti.

Kişisel bir görev olarak tanımladığı bu olayda Ferguson, "Çok üzücü durumlar yaşadık. Bobby Charlton'ın sağlık durumu iyi değil. Futbolun önemli isimleri olan Nobby Stiles vefat etti, Charlton'a demans teşhisi konuldu. Bu tür olaylar bir farkında yaratmalı. Profesyonal Futbolcular Birliği (PFA) bu konu ile ilgili nasıl çalışmalar yürütüyor bilmiyorum ama Lig Menajerleri Birliği bu konuda endişeli ve Başkan Richard Bevan, fantastik adımlar attı." dedi.

Futbol
Mario Mandzukic, Milan'a hazır
BIR SAAT ÖNCE

İngiliz futbolunun önemli ismi Nobby Stiles, ekim ayında hayatını kaybederken 1966 Dünya Kupası'nı kazanan takımın birçok oyuncusuna ise demans teşhisi konuldu.

Sir Alex Ferguson, "Yardım etmemiz için neler yapabileceğini görmemiz gerek. Futbolun bu tür olaylara bakması için bir görevi var. Benim gibi insanlar bu oyuna borçlu ve bir şeyler yapabileceğimize dair adım atmamız gerek." dedi.

https://i.eurosport.com/2020/05/18/2820262.jpg
Futbol
Frank Ribery'den Leroy Sane'ye destek
DÜN - 18:13
Futbol
FIFA Kulüpler Dünya Kupası'nda Eşleşmeler Belirlendi
DÜN - 07:46