Manchester United, 12 yıl önce Real Madrid'e transfer olarak kulüpten ayrılan efsane futbolcusu Cristiano Ronaldo ile yeniden anlaştığını duyurmuştu. Kırmızı Şeytanlar'da forma giymek için sağlık kontrollerinden geçen Ronaldo hakkında konuşan teknik direktör Ole Gunnar Solskjaer, Portekizli yıldız hakkında düşücelerini paylaştı.
Solskjaer, hücumda farklı pozisyonlarda kullanabileceği yıldızın rakip ceza sahasında olmasını ve goller atmasını istiyor.
"Cristiano bir oyuncu olarak gelişti. Sağ kanatta, sol kanatta ve en önde oynadı. Şu anda daha net bir şekilde santrafor oynuyor."
Futbol
"Sir Alex Ferguson benim futboldaki babam"
01/09/2021 - 15:13
https://i.eurosport.com/2021/08/27/3208029.jpg
"Bazı maçlarda önde iki kişiyle, üç kişiyle oynayacağız. Ama onun ceza sahasında olmasını istiyorum. Onun goller atmasını istiyorum."
Norveçli menajer, Juventus sonrası adı Manchester City'le de anılan Ronaldo'nun eski yuvasına dönüş sürecinden de bahsetti.
"Manchester United'a değer veren herkez bunun olmasını istiyordu. En büyük şey Cristiano'nun buraya gelmek istemesi."

"Harika bir oyuncu, harika bir insan"

Mason Greenwood'un golüyle 1-0 kazandıkları Premier Lig'deki Wolves maçı sonrası da Ronaldo hakkında konuşan Solskjaer, oyuncusunun karakter özelliklerinin altını çizdi.
"O bizi daha iyi bir takım yapacak. O özel bir çocuk, hatta adam şimdi. Onunla beraber oynarken çocuktu. Tabii ki oyuncularımız heyecanlı, bazı oyuncularımız onunla milli takımda beraber oynadı. Taraftarları görüyorsunuz - onlar da heyecanlı. O böyle şeyler yapıyor, özel bir oyuncu."
https://i.eurosport.com/2006/12/26/327939.jpg
"O harika bir oyuncu, harika bir insan. Çok farklı şeyler kazandıracak. Umarım ki Cristiano ortaya çıkar ve kariyerinde neler yapabildiğini sergiler. Eminim ki yaşlılıkla alakalı konuşmaları o da seviyordur. Bunu kişisel algılar ve yapabileceklerini sergiler."
Futbol
Rekortmen
16/06/2021 - 07:20
Futbol
"Kante, her zaman aynıydı"
05/06/2021 - 16:57