43 yaşındaki Fransız futbol efsanesi Thierry Henry, anonim hesapların ırkçı ve hakaret içeren söylemlerine karşı sergilenen tutumu eleştirerek protesto amacıyla sosyal medya hesaplarını kullanmayı bıraktığını açıklamıştı.
Henry'nin kararını desteklediğini söyleyen Southgate, oyunculara Avrupa Şampiyonası'nda sosyal medya kullanmayı yasaklamayacağını da sözlerine ekledi.
"Bence bu bütün oyuncuların ve bütün yüksek profiledeki olumsuz ilgi gören insanların düşünmesi gereken bir konu."
Futbol
Luka Modric, İngiliz basınının kibrinden yakındı
BIR GÜN ÖNCE
"Yalnızca yüksek profildeki insanlar için değil. Küçük çocuklar da çevrimiçi zorbalıkla karşılaşıyor. Bu herkesin düşünmesi gereken bir şey. Kendinizi bu duruma sokmak ister miydiniz?"
"Ülkedeki her menajere sorsanız, en büyük endişeleri oyuncularının soyunma odasında hemen telefon ekranlarını kaydırmaları olur. Maçı hemen oynadıktan sonrası insanlar için hassas bir an."
https://i.eurosport.com/2020/11/18/2939335.jpg
Oyuncuların bu durumdan yorulduğunu vurgulayan Southgate, onlara bu ifadeleri kullanalanların kim olduğunun da bilinmediğini söyledi.
2013 senesinde İngiltere U-21 takımının başına geçtikten sonra sosyal medya kullanmayı bıraktığını anlatan Southgate kendi yaşamında sosyal medya ile ilişkisini de betimledi.
"Kamptayken herhangi bir dış medyadan kurtulmaya çalışırım. Dünyada neler olup bittiğini takip etmek için pek de güzel değil. Ancak dünya bütün o negatifliği almayınca daha da iyi bir yer oluyor."
Geçtiğimiz ay İngiliz futbolunun yönetici organları Twitter, Facebook ve Instagram için bu gibi saldırıların yoğun yaşandığı yerler değerlendirmesinde bulunmuş ve şirketleri oyunculara yönelik bu saldırıları engellemeye dair çalışma yapmaya çağırmıştı.
Futbol
A Milli Takım'ın EURO 2020 serüveni başlıyor
11/06/2021 - 17:18
Futbol
Pogba: "Tecrübeliyim"
10/06/2021 - 23:24