Vatan gazetesinden Lütfü Özel’in haberine göre, Galatasaray’ın ‘Beşiktaş’ı Türk Telekom Arena’da istemiyoruz’ tavrından rahatsız olan Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç aracılığıyla konuya noktayı koydu.
Bakan Suat Kılıç da Olimpiyat Stadı’nın bir yıl süreyle bakıma alındığını açıklayarak İstanbul’da Beşiktaş’a oynayacak yer bırakmadı. Restorasyon yüzünden İstanbul’da statlarda sıkışıklık olacağını da belirten Kılıç böylece G.Saray’ın da elini kolunu bağlayarak iki kulübün aynı yerde, Seyrantepe’de oynayacaklarının mesajını verdi.
Başkanlarla özel görüşme
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’nın G.Saray ve Beşiktaş kulüplerinin ortak kullanımıyla ilgili açıklamayı önümüzdeki hafta yapacaklarını belirtirken “Önümüzdeki hafta başında iki kulübüzün başkanları düzeyinde bir görüşme gerçekleştireceğiz” açıklamasını yaptı.
Süper Lig
"Beşiktaş Arena'da oynamalı"
23/05/2012 - 12:58
“Arena Kartal’a zor”
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Arena’yı Beşiktaş’la paylaşmalarıyla ilgili olarak şu ifadeleri kullanmıştı: “G.Saray’ın tüzüğüne göre bu tip kararlar, herhangi bir mülkün kiralanması, satılması genel kurul kararlarına bağlı. Şahsi düşenceme göre de Beşiktaş’ın önümüzdeki sezon karşılaşmalarını Aslantepe’de oynaması çok zor. Demokratik oylamada muhtemelen olumsuz karar çıkar ve bence Beşiktaş maçlarını başka statta oynamak zorunda kalır.”
“Beşiktaş’ı istemiyorum”
Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, geçen hafta katıldığı klasik otomobiller organizasyonunda, “G.Saray’da stat konusunda oylama yapılacaktır. Şimdiden söylüyorum, benim cevabım kesinlikle hayırdır. Manevi açıdan aynı stadı paylaşmamız mümkün değil. Bence bu konuyu fazla zorlamamak lazım. Beşiktaş’ın nerede oynayacağına kendi karar versin ancak, Arena’da olmayacaktır” demişti.
Futbol
Rüyaya Atılan İmza: Ozan Tufan
25/08/2021 - 15:32
Futbol
EXXEN yeni yayıncı oldu
25/06/2021 - 13:28