Üç buçuk yıllık Rangers serüveni ardından Aston Villa’ya katılan Liverpool ve İngiltere Milli Takımı'nın eski kaptanı, Rangers ile ilk kez şampiyon olarak, kendini kanıtlamış bir şekilde Birmingham’a ayak bastı.
Gerrard, "Aston Villa, İngiliz futbolunda zengin bir geçmişe ve geleneğe sahip bir kulüp ve bu takımın yeni başantrenörü olmaktan büyük gurur duyuyorum." dedi.
"Nassef, Wes ve Yönetim Kurulu'nun geri kalanıyla yaptığım görüşmelerde, kulüp için planlarının ne kadar iddialı olduğu açıktı ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için sabırsızlanıyorum.”
Futbol
Wilfried Zaha, ırkçılığa maruz kaldı
01/11/2021 - 04:59
https://i.eurosport.com/2021/11/11/3252395.png
“Bana böylesi ikonik bir futbol kulübünü yönetme fırsatı verdikleri için Glasgow Rangers ile ilişkili herkese en içten şükranlarımı sunmak istiyorum. Rekor kıran 55. lig şampiyonluğunu kazanmalarına yardımcı olmak, kalbimde her zaman özel bir yere sahip olacak. Oyunculara, personele ve taraftarlara gelecek için en iyisini diliyorum.”
Gerrard, 11 maçta sadece 10 puan toplayabilmiş Aston Villa’yı devralırken, kendisini zorlu bir fikstür bekliyor. Evinde Brighton ile karşılaşacak olan Aston Villa, daha sonra deplasmanda Crystal Palace, içeride Manchester City ve Leicester, ardından ise Anfield’da Liverpool ile karşılaşacak.
Aston Villa CEO'su Christian Purslow, kulübü bir sonraki seviyeye taşıyabilecek bir futbol figürünü takımın başına getirdiklerini açıkladı ve Gerrard’a övgüler yağdırdı.
Purslow, "Ünlü futbolculuk kariyerinden sonra koçluğa adım attığından beri, Steven, Liverpool FC Akademisi'ndeki en iyi genç oyuncuları yöneterek ve geliştirerek başladı ve bu, Aston Villa'da çok değer verdiğimiz bir deneyimdir." dedi.
"Onunla yaptığımız görüşmelerde, Steven'ın koçluk hırslarının, felsefesinin ve değerlerinin Aston Villa'nınkilerle tamamen eşleştiği çok açıktı."
Steven Gerrard, Aston Villa ile ilk maçına 20 Kasım Cumartesi günü çıkacak.
Futbol
King Power Stadyumu’nda Yenilik
25/10/2021 - 14:38
Futbol
Wijnaldum mutsuz
12/10/2021 - 08:06