Süper Lig'de evre arası transfer dönemimim oldukça hareketli geçeceği bir başka takım da Beşiktaş. Siyah beyazlılar gelecek ve gidecek oyuncular göz önüne alındığında oldukça hareketli bir transfer sezonu yaşayacak. Yerli oyunculara yönelen Beşiktaş, daha önce Galatasaray ile ön protokol imzalayan tarık Çamdal ve sezon başından beri ısrarla istediği Veysel Sarı için önemli bir yol katetti.
Tarık'ın ön protokolu sorun oldu
Fikret Orman'ın sponsorluk sözleşmesinin imzalarının atılıdğı ve medyaya tanıtıldığı dakikalarda, siyah beyazlı kulüpte bir başka hareketlilik yaşanıyor. Eskişehirspor'un, Beşiktaş ile transfer görüşmelerine izin verdiği Tarık Çamdal ve Veysel Sarı'nın menajerleri, siyah beyazlı yönetimle İstanbul'da bir araya geliyor. Daha önce ilk kez Eurosport.com Türkiye'nin duyurduğu, dün akşam saatlerinde de Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan'ın açıkladığı 'Ön protokol' krizi hala çözülemedi. Tarık Çamdal'ın Galatasaray ile yaptığı ön sözleşmenin detayları açıklanamasa da kırmızı siyahlı takımın buna çok sinirlendiği ve transferde önceliği Beşiktaş'a verdiği belirtildi.
Yetiştirme tazminatı çok yüksek
Bunun üzerine Eskişehirspor ile Beşiktaş arasında bonservis pazarlığı da başladı. Tarık Çamdal için ödenmesi gereken bonservisin yanı sıra önemli miktarda da yetiştirme tazminatı çıkacak. 22 yaşını doldurmamış her oyuncu için bonservisi olsun olmasın ödenmesi gereken bu miktar, bazen bonservis ödemeleri ile kapatılıp kontarata 'yetiştirme tazminatı ödenmiştir' ibaresi eklenerek kapatıldı. Ancak Tarık Çamdal'ın durumu bunlardan biraz farklı. Mart 2014 itibariyle 23 yaşına girecek olan Tarık Çamdal'ın yetiştirme tazminatı ortadan kalkacak. Yani Eskişehirspor, alması gereken önemli ücretten de mahrum kalacak. Bunun için Eskişehirspor, Beşiktaş'tan bonservisin yanı sıra yetiştirme tazminatını da istiyor. Siyah beyazlılar ise orta yolu bulmak için mücadele ediyor.
Süper Lig
Tarık Çamdal ve Emrah Başsan kamp kadrosuna alınmadı
07/01/2018 - 15:06
Kartal İki oyuncuyu da istiyor
Beşiktaş'ın Eskişehirspor'dan istediği bir diğer oyuncu da Veysel Sarı. Tecrübeli sağ bek, Beşiktaş'ın uzun süredir listesinde. Siyah beyazlılar oyuncunun menajeri Ali Egesel'i de görüşmeye çağırarak önce anlaşmanın ilk etabını imzalamak istiyor. Ardından kırmızı siyahlı takımla bonservis görüşmeleri yapılacak. Beşiktaş'ın Eskişehirspor'a Tarık için 1 milyon Euro bonservis 500 bin Euro da yetiştirme bedeli ödemesi bekleniyor. Veysel için de sadece bonservis bedeli ödeyecek olan siyah beyazlılar, bu oyuncu için de 1 milyon Euro'yu gözden çıkardı.
Süper Lig
Başakşehir ilk yarıyı lider kapadı
24/12/2017 - 15:27
Süper Lig
Galatasaray'da fesih çıkmazı
03/08/2016 - 10:00