Süper Lig'de 'Dalya' demeye sadece 1 golü kalan, geçtiğimiz sezon da başta Şampiyonlar Ligi olmak üzere her kategoriye damga vuran Burak Yılmaz, Süper Lig'de de sezonu gol kralı olarak bitirmişti.
Hem şampiyonluk hem çeyrek final hem de gol krallığı apoleti bulunan Burak Yılmaz'a yaz transfer sezonunda birçok takımdan teklif gelmişti. Atletico Madrid, Valencia ve Lazio ile adı anılan hatta İtalyan ekibiyle imza aşamasına kadar gelen Burak Yılmaz, yeniden sarı kırmızılı takımla sezona devam etmişti.
Teklifleri değerlendirecek
Sezona istediği gibi başlayamayan ve şanssızlığını kıramayan Burak, formunu bulmaya başladığında da Mancini tarafından farklı bir taktik anlayış ile oynatılmaya başlandı. Golcü futbolcu artık Drogba'nın çevresinde oynamaya başlarken, takımın en çok koşanları arasına da girdi.
Süper Lig
Galatasaray'dan Abdullah Kiğılı'ya sitem
12/11/2013 - 20:15
Topsuz koşusu ve rakibe baskısı geçen sezonlara göre daha fazla artn Burak, bir de kanatlarda oynamaya başlayınca formunu koruyamadı. Fenerbahçe derbisini gol pozisyonuna bile girmeden kapatan Burak, artık gelen transfer tekliflerini değerlendirme kararı aldı.

GALATASARAY'DA TERRY SESLERİ / TIKLA - OKU

Chelsea resmen istemişti
Kısa bir süre önce Eurosport'un İngiltere ofisi, Chelsea'nin Burak Yılmaz ile ilgilendiği ancak bunu takas yoluyla çözebileceği bilgisine ulaştı. Galatasaray'ın ise Burak Yılmaz'ı bonservis bedeliyle birlikte satmak istediği biliniyor. Ancak bu sefer Burak Yılmaz da takımdan ayrılamk istediğini yönetime bildirecek. Milli maçların ardından sarı kırmızılı yönetim ile görüşmek isteyen Burak, menajerlerine de bu konuda bilgi verdi. Premier Lig'de oynamak isteyen Burak Yılmaz, Avrupa'nın önemli takımlarıyla da masaya oturacak. Kendisi için en ideal teklifi değerlendirmek isteyen Burak Yılmaz, artık Galatasaray'dan oyun yapısı dolayısıyla ayrılmak istiyor. Son gol kralı, bu şartlar altında sarı kırmızılılara başarılı olamayacağının da farkına vardı. Burak ayrıca kariyerinin de geriye doğru gitmemesi için devre arasında kendine takım bulacak.

MANCINI İSTEDİ O İTALYA DEDİ / TIKLA OKU

Süper Lig
''Galatasaray Ashley Young'un peşinde''
12/11/2013 - 10:11
Futbol
"Premier Lig şampiyonluğunu zorlamalıyız"
17/08/2021 - 05:26