Galatasaray'a geldiği günden bu yana gerek taraftarların gerek futbol kamuoyunun tartışmasız beğenisini kazanan Dider Drogba, sözleşmesinin sonuna yaklaşıyor. Fildişili futbolcu, artık sezon sonunda başka bir takıma gidebilmek için istediği ekiple görüşme hakkına da sahip. Galatasaray yönetimi ise Drogba'yı birkaç gün önce yeniden masaya oturmak için ikna etmeye çalışmış, yıldız futbolcu ise bu çağrıya bir yanıt vermemişti.
Drogba dünyaları istiyor
Ünal Aysal'ın mutlaka takımda kalmasını istediği Didier Drogba'ya Premier Lig ve Amerika Birleşik Devletleri'nden teklif olduğu biliniyor. Kariyerini Avrupa'da devam ettirmek isteyen Didier Drogba ise oldukça astronomik bir para istiyor. Eurosport Türkiye İstihbarat Şefi Alper Aslan, Drogba'nın yeni sözleşme şartlarına ulaştı. Fildişili futbolcu yeni kontrat talebini 1+1 yıllık istiyor. Kontratın ilk yılında iki tarafın da söz hakkı bulunurken, Drogba'nın talebiyle +1 senelik opsiyon Fildişili yıldızda olacak. Yani Drogba isterse sözleşmesini 1 sene uzatacak ya da Galatasaray'dan ayrılacak. Fildişili yıldızın istekleri bu kadarla sınırlı değil.
YILDIZ FUTBOLCU PRENSİPTE ANLAŞTI / TIKLA OKU
Süper Lig
Galatasaray'da Sneijder sürprizi
30/11/2013 - 20:02
20 milyon Euro'yu bulan ücret
Golcü futbolcu iki sene için de ayrı ayrı imza parası istiyor. Artı bir senelik uzatma opsiyonunun kendisinde olmasını isteyen futbolcu, bunu da bir sözleşme yenileme olarak görüyor ve ikinci imza bedelini de o sezon için istiyor. İlk sene için 2 ikinci sene için 2, yıllık garanti ücret olarak 4'er milyon Euro isteyen Drogba, menajerini de boş geçmedi. Toplam ödenecek tutar üzerinden yüzde 20 menajerlik ücreti talep eden Drogba, maç başı da 20 bin Euro istiyor..
36 yaşındaki Didier Drogba'nın bu talepleri ile birlikte Galatasaray'ın Fidlişili futbolcuya ödeyeceği rakamlar maç başı ücretlerle beraber 16 milyon Euro'yu buluyor. Bu ücret vergilerile beraber yaklaşık 19-20 milyon Euro'ya kadar ulaşıyor. Bu durum Galatasaray yönetiminin elini kolunu bağlamış durumda. Sarı kırmızılı yönetiminin ise stratejisi belli.
Takımda kal efsanemiz ol
Drogba'ya ilk ve ikinci sene için 4'er milyon Euro garanti ücret önermeyi planlayan Galatasaray, imza bedeli olarak da sadece 1 milyon Euro ödemek istiyor. Ayrıca menajerlik ücretini FIFA normlarında yüzde 10 olarak tutmayı planlayan son şampiyon, maç başı ücretini de 15 bin Euro olarak düşünüyor. Ayrıca 2 senelik mukavelenin yanı sıra opsiyon hakları da eşit olarak sözleşme şartlarına eklenecek. Yani sözleşmenin 2 sene opsiyonsuz bir şekilde hazırlanması ayrıca 10 milyon Euro serbest kalma maddesi de eklenecek. Böylelikle Galatasaray'ın kasasından çıkacak olan ücret 20 milyon Euro'dan bir anda 12-13 milyon Euro seviyelerine kadar inecek.
Galatasaray'ın sözleşmeyi 2 sene olarak düşünmesinin bir diğer sebebi de Drogba'ya kulüp içnde ilerleyen yıllarda önce menajerlik ardından da hocalığa kadar süren görevler verebilmek. Ünal Aysalın Drogba'yı ikna edebilmek için elinden gelkeni de yağacağı ifade edildi.
Süper Lig
Drogba'yı Chelsea'ye çağırdılar
30/11/2013 - 15:43
Futbol
"Premier Lig şampiyonluğunu zorlamalıyız"
17/08/2021 - 05:26