Süper Lig'de şampiyonluğunu ilan eden Fenerbahçe'de tüm gözler gerekçeli CAS kararı ve transferlere çevrildi. Avrupa'ya katılma ümidi taşıyan sarı lacivertlilerde Yönetim Kurulu Üyesi Selim Kosif, İsviçre Federal Mahkemesi başvuruları ve CAS kararının ne zaman açıklanacağı hakkında önemli açıklamalar yaptı. Sarı lacivertlileri oldukça mutlu edecek sözler söyleyen Selim Kosif, transferlerle de ilgili önemli konulara değindi.
Fenerbahçe camiasının merakla beklediği gerekçeli CAS kararları hakkında Eurosport.com Türkiye Haber Müdürü Alper Aslan'ın sorularını yanıtlayan Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selim Kosif, transferlere de açıklık getirdi. Selim Kosif, gündeme dair önemli konulara değindi.
Başvuru yapılacak
Gerekçeli CAS kararının 1 hafta içinde açıklanmasını bekledi,klerini ifade eden Selim Kosif, CAS hakimlerinin de kendi aralarında çelişkide olduğunu belirtti. UEFA'da yargılamayı yapan kişilerin bile polis fezlekesine şüpheli baktıklarını, az da olsa CAS kararı sonrası Avrupa ümidi taşıdıklarını belirtti. Sarı lacivertli takımın Avrupa'ya gidip gidemeyeceğinin 15 Haziran'a kadar belli olacağını sözlerine ekleyen Selim Kosif şunları söyledi;
Süper Lig
Emre Belözoğlu ikinci baharını yaşıyor
11/05/2014 - 13:24
FENERBAHÇE ŞAMPİYONLUK TURUNU CANLI İZLEYİN
15 Haziran çok kritik
"Fenerbahçe yönetimi olarak 1 hafta içinde CAS kararını okuyacak ve İsviçre Federal Mahkemesi'ne başvuracağız. ardından süreç 15 haziran'a kadar kesin olarak belli olacak. Bizim ümidimiz bu konuda hala var. Avukatlarımızı değiştirdik, lobi çalışmalarımız da sürüyor. Fenerbahçe'nin uğradığı haksızlığın UEFA da farkında. Ancak aldıkları kararın şimdilik arkasındalar. Süreç işlemeye yeniden başladığında olacakları göreceğiz. Yeniden yargılama da bizim için çok önemli. Türk futbolu için çok önemli bir yere sahip olan Aziz Yıldırım ve yöneticilerimiz yeniden ve adil bir şekilde yargılanmalı. Tüm Türkiye artık yapılan hataların farkında."
CAS kararı çok önemli
"Şu ana kadar medyada adı geçen oyuncular da dahil olmak üzere kimseyle anlaşma yapmadık. Önce Aziz Yıldırım ve yöneticilerimizin durumu ardından da şampiyonluğumuzu doya doya yaşamayı bekliyoruz. CAS'tan gelecek haber de bizim için çok önemli. Dünya Kupası sonrası ayrılacak olan isimler de transfer edilecek olan futbolcular da olabilir. Ama bilinmesi gereken tek konu Fenerbahçe artık yerli ve yabancı transferlere olduğundan daha fazla bedel ödemeyecek."
Hocamızla gurur duyuyoruz
"Ersun Yanal gibi bir isimle şampiyonluk yakalamak bizim için çok önemli. Ersun hocamız bize tek senelik mukavele önerisiyle geldi. Şampiyon olup kendisini göstereceğini bize inandırdı. Sezon başında oturduk ve sezon sonunda tüm olacakları en baştan gördük. temmuz ayından bu yana şampiyon olacağımızı biliyordu. Bu tarihi şampiyonlukta emeği çok büyük. Şahsen yerli hocadan yanayım. Zaten gerekli açıklamalar da kısa süre sonra yapılır"
ALPER ASLAN / @alperaslan01
Süper Lig
Samandıra'da Ersun Yanal sesleri
03/12/2018 - 10:02
Süper Lig
Ersun Yanal'dan Aziz Yıldırım değerlendirmesi
05/06/2018 - 11:50