Dev derbiye bir gün kala Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki rekabet tavan yaptı.
Süper Lig’in 28. hafta maçında ezeli rakipler Galatasaray ve Fenerbahçe, Türk Telekom Arena’da karşı karşıya gelecek. Saha içinin yanı sıra tribün bazında da müthiş bir çekişmeye sahne olan bu derbiye sayılı saatler kalan iki ekibin taraftarları da adeta hünerlerini gösteriyor.
O sloganı uyarladılar
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ve camianın sıklıkla dillendirdiği “Kasımlar onlar, Mayıslar bizim” sloganını Fenerbahçeliler revize ediyor. Aysal, sezonun ilk yarısındaki 2-0’lık Fenerbahçe yenilgisi sonrası, “Fenerbahçe derbisi geride kaldı. Daha konuşmaya gerek yok. Önemli olan geleneği bozmamamız. Kasımlar onların, Mayıslar bizim. Amacımız da Kasım’da değil, Mayıs’ta kazanan olmak” demişti. Fenerbahçelilerden ise bu cümlelere misilleme geliyor.
Süper Lig
Sıralamayı da Fenerbahçe belirleyecek!
04/04/2014 - 17:09

SIRALAMAYI FENER BELİRLEYECEK!

‘Mayıslar bizim’e gönderme
Ligin bitimine yedi hafta kala en yakın rakibi Galatasaray’ın resmi olarak 10, Trabzonspor maçı nedeniyle gelecek 3 puanla beraber 13 puan önünde olan Fenerbahçe, adım adım şampiyonluğa yürüyor. Sarı-lacivertliler ufak çaplı bir futbol mucizesi olmazsa kupayı kaldıran ekip olacak. Hem de ‘Mayıslar bizim’ söylemine nazire yaparcasına Nisan ayında şampiyonluğunu edecek.

cristian melo fenerbahçe galatasaray

Görsel kaynağı: Eurosport

İşte o slogan!
Takımlarının oynadığı futboldan son derece memnun olan Fenerbahçeli taraftarlar bu derbiye özel bir slogan da ürettiler. Her ne kadar deplasman yasağından ötürü TT Arena’da yerlerini alamayacak olan Fenerbahçeliler, takımlarına ekstra bir motivasyon kaynağı olmasını bildiler. Sarı-lacivertli taraftarlar, “Mayıslar sizin, Nisanda onurlu şampiyonluklar bizim” diyerek ezeli rakiplerine gönderme yapıyor.
Süper Lig
Caner Erkin seriyi devam ettirebilecek mi?
04/04/2014 - 15:29
Futbol
EXXEN yeni yayıncı oldu
25/06/2021 - 13:28