Süper Lig'de 2013-2014 sezonunun tamamlanmasıyla birlikte gözler transfere çevrildi. Yaz ayının en gözde isimlerinden biri de Gökhan Töre oldu. Yabancı kontenjanı dolayıysyıla kıymeye binen yerliler, adeta transfer savaşı çıkarıyor. Milli oyuncunun kulübü Rubin Kazan ise durumdan memnun. Oyuncusunu elden çıkarmak isteyen Rubin Kazan'a 4 milyon Euro'luk sürpriz bir teklif gitti.
Artık listede ilk sırada değil
Beşiktaş'ta sezonu tamamlayan ve protokol gereği serbest kalma maddesi 7,5 milyon Euro olarak belirlenen Gökhan Töre, siyah beyazlıların alternatifleri arasına kadar düşdü. Sezon içi dalgalanan performansının yanı sıra gece hayatının da Beşiktaş yönetimi tarafından eleştirilmesi, Gökhan Töre'ye yüksek bonservisler verilmesini de engelledi. Rubin Kazan ile sezon başında yapılan kiralık kontrata 7,5 milyon Euro bonservis bedeli de yazdıran Beşiktaş, kesinlikle bu rakama çıkmayacağını açıklamıştı. Trabzonspor'un 28 yaşındaki oyuncusu Olcan Adın'ı daha uygun bir rakama renklerine katmak isteyen siyah beyazlılar, Gökhan transferini şimdilik askıya aldı.
Rus ortaklar devrede
Gökhan'ın Rubin Kazan'da kalmak istememesi üzerine harekete geçen menajer Ahmet Bulut ise oyuncusu adına görüşmeler gerçekleştirdi. Gökhan Töre için ilk resmi teklif ise menajerler aracılığıyla Galatasaray'dan geldi. Rus kulübünün de doğruladığı bu teklifi yetersiz bulan Rubin Kazan, Galatasaray ile pazarlık masasına oturmak istiyor. Rusya ve Rus yatırımcılarla oldukça sıcak ilişkiler kuran Ünal Aysal, Gökhan Töre'yi 4 milyon Euro'ya bitirmek istiyor. Gazprom ve Sberbank'ı Galatasaray'a sponsor olarak kazandırmanın peşinde olan Aysal, bu ilişkilerini transfer için de kullanacak. Olcan Adın'ı Beşiktaş'a kaptırmaları durumunda ellerinde Gökhan Töre dışında yerli alternatif kalmayacak olması Galatasaray'ı Gökhan Töre'ye itiyor. Başkanlar seviyesindeki görüşmelerin gerçekleşmesinden sonra pazarlık başlayacak.
Süper Lig
Trabzonspor'a Yargıtay şoku!
28/05/2014 - 09:12

TRABZONSPOR'A YARGITAY ŞOKU / TIKLA OKU

Futbol
2014 Dünya Kupası ne zaman başlıyor? 2014 Dünya Kupası maçları hangi kanalda?
28/05/2014 - 09:04
Süper Lig
Gökhan Töre kampa katıldı
01/07/2018 - 11:04