Transfer sezonunda sürpriz bir şekilde genç oyunculara yönelen ve yeni takviyelerle takımın yaş ortalamasını 22'ye kadar indiren Galatasaray, sürpriz bir adım atıyor. Mancini'nin raporu ile Barcelona'nın altyapısında oynayan 18 yaşındaki Munir El Haddadi Mohamed takibe alındı. UEFA'nın bu sene yürürlüğe koyduğu 19 Yaş Altı Şampiyonlar Ligi maçlarında adeta fırtına gibi esen futbolcu, Katalan ekibinin alt yapısından yetişti. Barcelona'nın bir dönem Muhammed Demirci'yi kampa çağırdığı yapılanmadan takıma kazandırılan Munir El Haddadi Mohamed, kısa süredeki hızlı gelişimiyle bir anda dikkatleri üzerine çekti.
Galatasaray istiyor
Fas asıllı İspanya vatandaşı olan 18 yaşındaki kanat oyuncusu, henüz milli takım tercihini de yapmadı. Şu ana kadar milli takımlara da çağrılmayan 1995 doğumlu oyuncu, Barcelona yetenek avcılarının üzerinde dikkatle durduğu isimler arasında. UEFA Şampiyonlar Ligi 19 Yaş Altı maçlarını izleyen Galatasaray koçları, Mancini'nin raporuyla 18 yaşındaki ismi yönetime sundu. Barcelona'nın kiralanmasına sıcak baktığı ismi yeniden satın alma opsiyonu ile bonservisini de verebileceği konuşuluyor. İspanyol basınının iddiasına göre Barcelona, Arsenal ve Galatasaray'ın takibe aldığı futbolcusunu alt yapısında tutmak istemezse yeniden satın alma opsiyonu ile takımdan gönderecek. Bayern Münih'in Emre Can'ı Bayer Leverkusen'e satarken kullandığı yolu izleyeceği belirtilen İspanyol ekibinin, 10 milyon Euro minimum bonservis bedeli karşılığında futbolcunu takımdan gönderebileceği ifade edildi.
Yabancı sıkıntısı
Galatasaray'un önündeki tek engel ise yabancı sınırı. Sarı kırmızılı ekip Munir El Haddadi Mohamed'i alt yapısına bile alsa yabancı kontenjanı dolayısıyla zorlanacak. 18 yaşındaki isim Galatasaray'da profesyonel sözleşmeye imza attığı an yabancı kontenjanı bir isim azalacak.
Türkiye Kupası
Galatasaray, kupada 2'de 2 peşinde
18/01/2014 - 09:40

Munir El Haddadi Mohamed

Görsel kaynağı: Eurosport

Genç oyuncu kimdir?
Munir El Haddadi Mohamed, Şampiyonlar Ligi 19 Yaş Altı maçlarında 6 kez sahaya çıktı. Genç oyuncu attığı 5 golün yanı sıra ikis de asist yaptı. Sürati ve üstün top tekniği ile adından söz ettiren futbolcu, Arsene Wenger'in de radarında yer alıyor.
Munir El Haddadi Mohamed
Süper Lig
Ve Salih Dursun Galatasaray'da
17/01/2014 - 21:52
Futbol
Rüyaya Atılan İmza: Ozan Tufan
25/08/2021 - 15:32