Mancini'nin ayrılmasından sonra teknik adam arayışlarına başlayan Galatasaray, Lucescu'dan istediği yanıtı alamyınca sürpriz bir karara izma attı. Sarı kırmızılı yönetimin bu kararının ardından camiada gündem bir anda değişti.
Galatasaray'da sürpriz karar
Teknik direktör arayışlarını sürdüren Galatasaray, Lucescu'dan hayır yanıtı almıştı. Sarı kırmızlılar takıma hoca ararken, Fenerbahçe Ülker ile oynanan basketol final serisi ile futbolcu transferine de konsantre olmuştu. Galatasaray yönetimi yoğun gündem dolayısıyla önemli bir karara imza attı. Sarı kırmızılılar, hem serinin şampiyonluk maçı bitene hem de yeni teknik adam belli olana kadar transferi askıya aldı. Daha önce Mancini'nin verdiği listeye göre transfer yapmak isteyen Galatasaray'a FFP engeli çıkınca İtalyan hoca göreve devam etmemişti. Başkan Ünal Aysal'In da transferlerde ön planda olmak istemesi üzerine Roberto Mancini ile yollar karşılıklı olarak ayrılmıştı. Teknik adam arayışlarını sürdüren Galatasaray, Hollanda veya Alman ekolünden bir isile anlaşacak.

SON DAKİKA! GALATASARAY MAÇA ÇIKACAK MI? KARAR BELLİ OLDU / TIKLA OKU

Türkiye 1. Ligi
Şanlıurfaspor, Şenol Akın ile sözleşme yeniledi
17/06/2014 - 09:46
Transferler geçici olarak durdu
Yeni teknik direktör arayışlarını hızlandıran Galatasaray yönetimi, hoca belli olana kadar da oyuncu transferini durdurdu. Galatasaray Liv Hospital ve teknik direktör arayışlarına konsantre olan sarı kırmızılı yönetim, hem herli hem de yabancı transfer girişimlerini askıya aldı. Bununla birlikte Olcan Adın ve Turgut Doğan Şahin transferi de şimdilik beklemede kaldı. Turgut'un sözleşmesinin bitmesine rağmen yeni hoca gelene kadar transferi durduruldu. Olcan Adın için verilen son teklif ise yeni teknik adam gelene kadar sabit kalacak. Herhangi bir pazarlık yapılmayacak ve Olcan için son karar yeni teknik direktör tarafından verilecek. Eğer Olcan için onay çıkarsa milli yıldız için yeni girişimler yapılacak.
Aysal noktayı koydu
Yabancı oyuncu transferi ve merkala beklenen golcü isim de ye teknik adamın listesine göre belirlenecek. Daha önce görüşülen tüm yabancı futbolcular beklemeye alınırken kararın Ünal Aysal tarafından alındığı ifade edildi. Aysal, transfer edildikten sonra kadroıya giremeyecek ya da teknik adamın filtresine takılacak isimlere boşa para vermemek için bu yolu seçtiği belirtildi.
Dünya Kupası
Dünya Kupası albümlerini tamamlayamadınız mı? Korkmayın, kolayı var
17/06/2014 - 09:41
Futbol
"İtalya bir kez daha ders verdi"
12/07/2021 - 08:49