Ailesi ile birlikte tatilini arkadaşlarının aksine köyünde geçirmeyi tercih eden 22 yaşındaki milli stoper, GS TV ekranlarına samimi açıklamalarda bulundu.
3 kulvarda mücadele ettik rakiplerimiz ise...
Semih kaya: Sezon takım açısından bence iyi geçti her ne kadar kötü yorumlara maruz kalsak da bana göre iyi geçti, sonuç itibariyle 3 kulvarda mücadele ettik, diğer takımlar tek kulvarda oynadığı için onlara daha rahat geldi tabi ki haliyle, Galatasaray'da bir yılda 46 maç oynadım, diğer takımlar 25 26 maç ortalama oynarken bizimki çok yüksekti ve dolayısıyla çok yıprandık, ve güzel bir sezondu bizim için herkese çok teşekkür ediyorum. beni en çok mutlu eden maç sezon içerisinde, bir galatasarylı olarak Fenerbahçe zaferleri beni en çok mutlu kılan hafızamda yer eden maçlar olmuştur, keza aynı şekilde Juventus maçı hafızamda yer etti.
İki yıl üst üste şampiyon olduk bir çok kupa kazandırdık o yüzden camia olarak iyi yıllar geçiriyoruz bana göre hemen hemen her branşta. Galatasaray takımında arkaşlık ortamının kötü olduğu söyleniyor ama şaşırıyorum okuduğum zaman inanamıyorum, ancak tabi ki başarılı olan bir takımı herkes bozmaya çalışır üzerine oynar bazı kesimler, hafif kötü gittiğimiz zamanlar üzerimize geliyorlar ama biz Türkiyenin en iyi kulübüyüz dünyanın da sayılı kulüpleri içerisindeyiz, ancak takım içi arkadaşlık muhteşem antrenmanlarda bunu ortaya koyduğumuzu düşünüyorum.
İspanya Ligi
Saha dışında da hızlı!
09/06/2014 - 19:26
Mancini karizma bir adam
Roberto Mancini inanılmaz karizma bir adam, çok başarılı, tecrübeli, giyinişi tarzı muhteşem, çok iyi bir teknik adam, arkadaş gibi bizimle, tecrübelerini hemen aktarır, yeri geşdiği zaman eleştirir bunu böyle yapma der. Beşiktaş mücadelesindeki hareketim bence fazla büyütüldü, o hareket zaten normal yapmam gereken bir hareketti ben yapmam gerektiği için yaptım ve bu olayın bu kadar büyütülmesi Türk futbolunun ne kadar kötü bir vaziyette olduğunu gösteriyor. Halbuki ben normal olarak yaptım atatürk, önderimiz ne demiş ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim. Yurt dşı hedefi her alt yapıdan yetişmiş futbolcuda olması gerektiğini düşünüyorum,

Galatasaray'ın gözdesi kararını açıkladı / TIKLA OKU

Önceliğim Galatasaray
Benim de hedefim tabiki var, kulübümün menfaatine olursa tabi ki giderim ancak her zaman öncelik Galatasaray'dadır. Galatasaray tarihinde yer eden büyük isimlerle anılmak beni gugurlandırıyor, ne mutlu bana ki kendimi gösterebilmişim. Galatasaray taraftarına duygularımı anlatmaya başlarsam kalbimden kopanları anlatsam şu an saatler sayfalar yetmez, onlara ne desem az gelir, ben kendi kaleme gol attığımda Beşiktaş maçında beni bir kere eleştirmediler Allah razı olsun onlardan,
Bu sene şampiyon olamadığımız için özür dilerim onlardan ama seneye bomba gibi 4. yıldızı takmış bir galatasaray görecekler.
Yüksel Kaya(Annesi): Oğlumla gurur duyuyorum, saygılı sevgili hiç birimizin kalbini kırmaz, onun özellikle av merakı var, balık tutmaya gider, patlıcan yemeklerini çok sever, kurufasulye yer ama etsiz yer, yemek seçmez her yemeğimi yer, eskiden sinirliydi ama şimdi değil.
Eskiden sinirliydim
Semih: Eskiden evet sinirliydim ama artık değilim, yaş büyüdükçe nasıl davranmamız gerektiğini daha iyi anlıyoruz, geliştiriyoruz kendimizi, seçtiğimiz kelimelere dikkat ediyoruz. Üzerine basa basa her zaman söylüyorum, ben köy çocuğuyum ve bununla gurur duyuyorum, kelimelerle anlatılacak birşey değil, bundan çekinmiyorum, İstanbul’a gidip oraya bağımlı bir kişilik olmak istemiyorum kafam rahat oluyor buraya gelince kendimi burada iyi hissediyorum,köydeki büyüklerimle oturup sohbet ediyorum, kendimi huzurlu hissediyorum, 13 yaşıma kadar burada büyüdüm zaten, bizim burada Makedonca konuşuluyor ve özümüzü kaybetmememiz gerektiğini düşünüyorum.
Annemi çok seviyorum annem çok güzel, annemle gurur duyurorum her zaman.
Yüksel Kaya: Ben onu çok seviyorum, hiç kimsenin kalbini kırmıyor, çok düzgün bir insan semih. eskiden semih çok sakatlık yaşadığı için maç esnasında bizi bir stres korku alıyor, heyecanlanıyorum, maçı düzgün izleyemiyorum, ama Allah'tan gelen birşeye engel olamazsın.
Semih Kaya: Biz yemeklerimizi yerde yemeği tercih ediyoruz, hem daha sağlıklı hem de ben daha çok seviyorum böyle bir ortamı.
Sahide Kaya (Babaannesi): Semih gibi çocuk yok, onu çok seviyorum, onu çok özlüyorum, inanılmaz hayırlı bir evlat, ağlıyorum televizyonda izlerken, sert girdikleri zaman çok üzülüyorum, bütün gece uyumuyorum, ağlıyorum.
Sami Kaya (Dedesi): Semih çok büyük adam oldu, iki sene Altay’da oynarken köyümü terk ettik İzmir’de onunla yaşadık selamete kavuşması için ama başardık sanırım.

Sneijder'in idolü Mourinho / TIKLA OKU

Semih’ e sert müdahale ettikleri zaman torunuma diyorum ki bu adam sana sert girdi sen neden ona vurmuyorsun nasıl sabrediyorsun ama Semih bana sonra izah etti ben de ona vurursam kırmızı kart yerim. Beşiktaş maçındaki hareketinden dolayı onunla gurur duydum, bütün köyümüzde Beşiktaşlılar bile Semih Kaya’yı tebrik etti onunla gurur duyduk.
Maçlar başladığı zaman dua ediyorum kimse sakatlık geçirmesin diye ama duamın sonunda galatasaray galip gelsin istiyorum.
Semih Kaya: Babam olsun dedem olsun beni bu şekilde yetiştirdi Beşiktaş maçındaki hareketimin de yetiştiriliş tarzımla ilgili olduğunu düşünüyorum, beni böyle yetiştirdiler ben de sakin uysal çevreme saygılı sevgili birisiyim. Ben bir trap atışı tutkunuyum, ama avcılık yapmıyorum, canlı nesnelere atış yapmıyorum, yarışmalarda güzel dereceler aldım ama hobi olarak yapıyorum, hayvanlara atış yapmayı doğru bulmuyorum. Beş altı yaşından beri traktör üzerindeyim tarlada çok işimize yarıyor ben de yeni bir traktör aldım ve arazilerimizi bununla ekiyoruz, köy hayatımızı sürdürürken oldukça fazla ihtiyacımız oluyor...Doğayla başbaşa olmayı çok seviyorum 8 yıldızlı otelden daha keyifli köy ortamında doğa ile başbaşa olmak, huzur dolu bir ortam yaşıyorum burada.
İtalya Ligi
Filippo Inzaghi: Forza Milan
09/06/2014 - 19:09
Futbol
Semih Kaya oynadı, Sparta Prag kazandı
20/04/2018 - 23:06