Lig Radyo’ya telefonla bağlanarak açıklamalarda bulunan Şükrü Ergün, Başkan Ünal Aysal'ın "Bizim transfer bütçemiz belli" sözlerini hatırlatarak, "Bizim transfer bütçemiz belli, Mancini bunu kabul ederse devam edecektik. Demek ki Mancini'nin işine gelmediği için takımdan ayrıldı. Bizim transfer bütçemiz 12 milyon Euro, artı satılacak olan futbolculardan gelecek para" dedi.
İtalyan teknik adamın sözleşmesinde 15 Haziran’a kadar kontratını tek taraflı feshetme hakkının bulunduğunu söyleyen Ergün, ”Mancini’nin takımdan ayrılmasının Galatasaray’a maddi bir külfeti olmayacak. Eğer biz kendisini haksız yere gönderecek olsaydık belli bir bedel ödeyecektik. Ama bu rakam 9 milyon Euro değildi. Bu rakam bir hayal ürünü” diye konuştu.
Mancini’den sonra takımın başına kimin geleceği konusu üzerine değerlendirme yapan sarı kırmızılı yönetici, “Birkaç aday ile görüşmeler sürüyor. Şu an bir isim vermem doğru olmaz. Gelecek olan teknk adamın yabancı ya da Türk olacağı konusunda da bir şey söyeleyemem” ifadelerini kullandı.
Süper Lig
Aysal'ın tercihi kim olacak?
11/06/2014 - 12:24
Gelecek sezon için yapılacak transferler konusunda çalışmaların sürdüğünü söyleyen Şükrü Ergün, “Transferler konusunda henüz net bir şey yok. Transferler, takımın başına geçecek yeni teknik direktöre göre yapılması doğru olur” dedi.
Öte yandan Beko Basketbol Ligi play-off final serisi 4. karşılaşmasında Abdi İpekçi’de oynanan maçta skorboarda yazılan yazıyla ilgili olarak,” O konuya biz kulüp olarak çok üzüldük. Ben de kendi adıma özür diledim” diye konuştu.
Hakemlerin yönetiminde olumsuz bir durum görmediğini söyleyen Ergün,” Hakem ilk defa tarafsız bir yönetim sergilediği için eleştirildi. İlk iki maçta Galatasaray, son saniyelerde verilmeyen fauller nedeniyle maç kaybetti, rakip antrenörler sahaya girdi. Bu maçta bunlar olmadığı için sanırsam insanlar yadırgadı” ifadelerini kullandı.
Futbol
Rüyaya Atılan İmza: Ozan Tufan
25/08/2021 - 15:32
Futbol
EXXEN yeni yayıncı oldu
25/06/2021 - 13:28