İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü binasında, Vali Yardımcısı Aziz Mercan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Fenerbahçe Kulübü adına yönetim kurulu üyeleri Deniz Tolga Aytöre ve Yalçın Haker ile stat müdürü Ayhan Bak, Galatasaray Kulübü adına da yönetim kurulu üyesi İsmail Sarıkaya ve stat işletme direktörü Mustafa Turgun ile diğer yetkililer katıldı.
Kulüpler arasındaki anlaşma gereği konuk Galatasaray taraftarlarının alınmayacağı Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki derbi maçta, bin 50 özel güvenlik, bin 850 de polis olmak üzere toplam 2 bin 900 güvenlik personelinin görev yapacağı bildirildi.

Semih Kaya, Moussa Sow, Fenerbahçe, Galatasaray

Görsel kaynağı: AA

İspanya Ligi
Eğer Messi ve Ronaldo'nun gollerini takımlarından çıkarsaydık ne olurdu?
04/03/2015 - 15:11
Fenerbahçe-Beşiktaş derbisine de 2 bin 600 güvenlik personeli
İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında 7 Nisan tarihine kadar İstanbul'da oynanacak diğer maçlar da ele alındı.
Toplantıda, Spor Toto Süper Lig'in 25. haftasında 22 Mart Pazar günü oynanacak Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde alınacak güvenlik tedbirleri de açıklandı.
Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacak derbi maçta, bin 50 özel güvenlik, bin 550 de polis olmak üzere toplam 2 bin 600 güvenlik personelinin görev yapacağı belirtildi.    
Galatasaray cephesi
Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Sarıkaya, Fenerbahçe derbisinin dostluk çerçevesinde, sportmence geçmesini ve kazanan tarafın da kendileri olması dileğinde bulundu.
Sarıkaya, derbinin dostluk çerçevesi içinde geçmesi dileğinde bulunarak, "Derbi inşallah sportmence geçer ve kazanan biz oluruz. Kendilerini bizim stadımızda gayet iyi ağırlamıştık. Onların da aynı şekilde bizi ağırlayacaklarını düşünüyoruz" dedi.
Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hastanede müşahede altında tutulan Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat'ın bugün hastaneden çıkabileceğini söyleyen Sarıkaya, "Başkanımız kısmet olursa bugün hastaneden çıkabilir. Sağlığı elverirse, kendisi de bu maçta olacak. Hep beraber gideceğiz. Umarım derbiye yakışır atmosferde bir maç olur. Dostluk kazansın ama sahada da biz kazanalım diye düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.
İsmail Sarıkaya, Şükrü Saracoğlu Stadı'na 4 puan önde gideceklerini de hatırlatarak, "Bir kere önde olmanın rahatlığı var. Şükrü Saracoğlu Stadı'na bu avantajla gideceğiz. İnşallah da bu avantajımızı en az bu şekilde koruyarak geleceğiz" diye konuştu.

Fenerbahçe taraftarı

Görsel kaynağı: Eurosport

Fenerbahçe cephesi
Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Haker ise Galatasaray derbisinden 3 puanla ayrılmak istediklerini söyledi. Haker, "Bizim 3 puana ihtiyacımız var. Derbi için her konuda hazırlıklarımızı yapıyoruz. Stat, zemin, futbol takımı olarak her konuda hazırız. İnşallah iyi bir sonuçla, 3 puanla ayrılacağız" ifadesini kullandı.
Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 8 Mart için özel bir hazırlık yapılıp yapılmadığı sorusu üzerine ise Haker, "Dün zaten Galatasaray Odeabank'la oynadığımız kadın basketbol maçında da Sayın Başkanımız bu konuda görüşünü bildirdi. Kadınlara özel bir hazırlığımız olmayacak ama en azından küfürsüz ve güzel bir derbi olsun diye taraftarımıza çağrı yapacağız" şeklinde konuştu.    
Sarı-lacivertli kulübün bir diğer yönetim kurulu üyesi Deniz Tolga Aytöre de Galatasaray maçlarının kendileri için önemli olduğunu belirterek, "İnşallah kazanırız ama daha önemlisi inşallah hak eden kazanır. Umarım hak eden de biz oluruz" dedi.   
Derbiye konuk takım taraftarlarının alınmayacağını kaydeden Aytöre, "Biz iki senedir konuk ekip taraftarlarının stada gelmesini çok istedik. Daha önce de başvurduk ama sezon başı planlaması yapılan bir şey. Umarız böyle giderse, seneye tekrar oturup, konuşup bu yönde bir karar almakta fayda var" değerlendirmesinde bulundu.
"Başkanımızın küfür konusundaki hassasiyeti malum"
Deniz Tolga Aytöre, Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat'ın Fenerbahçe derbisi öncesi yaptığı açıklamaların hatırlatılması üzerine Yarsuvat'a bir kez daha "geçmiş olsun" dileğinde bulunarak, "Gerçekten Duygun hocanın iyi açıklamaları var. Başkanımızın da yıllardır küfür konusundaki hassasiyeti malum. Dün Galatasaray Odeabanklı oyunculara hakaret içerikli tezahürat yapılmamasını isterken kendisi böyle bir şeyle karşı karşıya kaldı ve bu yüzden de maçın ikinci yarısını seyredemedik. Hatta o saatleri Başkanımızla beraber karakolda geçirdik" ifadelerini kullandı. 
Başkan Duygun Yarsuvat'ın "Fenerbahçe taraftarı beni alkışlar" açıklamasıyla ilgili de Aytöre, "Fenerbahçe taraftarı çok büyüktür ve çok sağduyuludur. Gereğini yapar. Hiç merak etmeyin" şeklinde konuştu. 
Dün akşam Fenerbahçe ile Galatasaray Odeabank arasında oynanan maçta yaşananlarla ilgili olarak ise Aytöre, "Başkanımızın, Galatasaray Odeabanklı oyunculara hakaret içerikli tezahüratta bulunulmaması çağrısı üzerine bir taraftar, küfür etme konusundaki ısrarını dile getirince Başkan da 'ya küfür etmeyeceksiniz ya da stadı terk edeceksiniz' beyanında bulundu. Bunun üzerine şahıs, Başkanımıza da hakaret ve küfür etti. Bunun üzerine biz de gereğini yaptık. Yasal işlemleri başlattık ve şikayetçi olduk. Durum bundan ibaret" şeklinde konuştu. 

İLGİLİ:

Galatasaray'dan Fenerbahçe derbisi öncesi taraftara çağrı

Süper Lig
Ersan Gülüm: Dünyanın en iyisi Demba Ba
04/03/2015 - 14:43
Futbol
Rüyaya Atılan İmza: Ozan Tufan
25/08/2021 - 15:32