Galatasaray efsanelerinden Hakan Şükür, Bursaspor mücadelesinin sonrasında, GS TV canlı yayınında geçen sezon transfer edilen Türk oyunculara tepki gösterdi. Oyuncuların aldıkları kontratın rahatlığı ile davrandığını ve mücadeleden uzaklaştığını kaydeden Şükür, oyunculara uyarıda bulundu.
Şükür, "Ben arada antrenmanlara gidiyorum. Genel gözlemim boşvermişlik var. Yüksek bonservis ile gelmişler. Biz kapağı attık, Galatasaray'dayız anlayışı var. Güçlü olmak zorundasınız, Galatasaray'ı yaşarken dikkat etmeniz lazım. Profesyonel bir dünyadasınız, antrenör size antrenman sahasında ve soyunma odasında bir şeyler söyler. Gerisi sizde. Galatasaray'da sorumluluktan kaçan çok oyuncu var. Biz kıyıda köşede kalalım, biz bu süreyi dolduralım anlayışı var. Böyle bir şey yok. Siz kendi pozisyonunuzdaki oyuncularla yarışmazsanız, olmaz" şeklinde konuştu.
Süper Lig
Hakan Şükür: Türk futbolu siyasetin gölgesinde
23/05/2015 - 13:37
"Yerli oyuncular daha fazla sorumluluk almalı"
Yerli futbolcuların mukaveleleri nedeniyle rahatlamamaları gerektiğini ifade eden sarı kırmızılı takımın eski gol kralı, "Bu oyuncu yapısı ile bir süre mücadele edersiniz, ardından herkes kaçmaya başlar. Milli takıma yansımasını zaten görüyoruz. Oynamayan bir oyuncu iseniz, takım arkadaşını motive edersin. 5 sene daha mukavelem var, rahatım. Böyle bir şey yok. Ben yurt dışında iken, gidiyordum altyapıda oynayıp, güçlenip geliyordum. Böyle olduğu zaman aldığın paranın da anlamı yok. Yerli oyuncular daha fazla sorumluluk almalı, dikkat etmeli" dedi.
Süper Lig
Hakan Şükür'ün Arif Erdem'le olan anısı sosyal medyayı salladı
29/04/2015 - 13:44
Futbol
Rüyaya Atılan İmza: Ozan Tufan
25/08/2021 - 15:32