Fenerbahçeli futbolcu Alper Potuk, teknik direktör Vitor Pereira'nın sarı-lacivertli taraftarları heyecanlandıracak bir takım kurduğunu söyledi.
Fenerbahçe'nin Düzce Topuk Yaylası Tesisleri'nde yaptığı sezon öncesi kampta FB TV'nin sorularını yanıtlayan Alper, yeni teknik direktör Pereira'nın çok disiplinli olduğunu belirterek, "Hocamızın ilk geldiği günden itibaren söylediği bir şey var; kaliteli ekip, kaliteli pas yapan, topu kaptırdığında da hemen baskı yapandır. Sezon boyunca da bunun üzerine antrenmanlar yapacağını söyledi. Taraftarı heyecanlandıracak bir takım olacağız diye düşünüyorum. İç saha dış saha fark etmez. Önde basan, baskı yapan, maçı çok isteyen bir Fenerbahçe olacaktır" dedi.
Önceliklerinin UEFA Şampiyonlar Ligi'nde oynayacakları ön eleme maçları olduğunu vurgulayan Alper, "Güzel bir kuranın arkasından güzel bir maç oynayacağız. Hocamızla da her fırsatta bunu konuşuyoruz. Biz Fenerbahçe'yiz ve rakip kim olursa olsun, biz kazanmak için sahaya çıkacağız. Kuralar çekildikten sonra rakibimizi tanıyarak çalışmalarımızı hızlandıracağız. Daha sonrasında ise yarıştığımız her kulvarda zirvede yer almak istiyoruz" ifadelerini kullandı.
Süper Lig
Fenerbahçe antrenmanında tek eksik
11/04/2018 - 13:52
UEFA Şampiyonlar Ligi'nde oynamanın her futbolcunun hayali olduğunu aktaran sarı-lacivertli futbolcu, "Bu sene Şampiyonlar Ligi'nde olmak da kulübümüz için çok önemli. Bu anlamda oynayacağımız ön eleme maçları bizler için çok önemli ve hocamız da yapmış olduğu konuşmalarla buna bizleri inandırdı. Her antrenman öncesinde yapılan konuşmalarla bizi motive ediyor. Bu nedenle şu anki ilk hedefimiz ön eleme maçlarını kazanmak" şeklinde konuştu.
"Şampiyonluğun en büyük adayıyız"
Yeni sezonda şampiyonluğun en güçlü adayı olduklarını savunan Alper Potuk, şunları kaydetti:
"Yabancı sınırının kalkması ile birlikte takımlarda birçok transfer olacak. Biz de kendimizi buna göre hazırlayacağız. Bizim de çok iyi transferlerimiz oldu, olacak da. Hocamız geldi. Biz Fenerbahçe olarak şampiyonluğun her sene olduğu gibi en büyük adayı olarak, varımızı yoğumuzu bu yolda harcayacağız."
Hazırlık maçları – Milli takımlar
Alper Potuk aday kadroda
20/03/2018 - 08:51
Süper Lig
"Yakaladığımız çıkışı ikinci devrede de sürdürmek istiyoruz"
09/01/2018 - 16:18