Galatasaray Eski İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, Galatasaray'ın mali tablosunun iyiye gitmediğini ve ceza alma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

"Galatasaray'ın mali tablosu cezaya doğru gidiyor"
Radyospor’a konuşan Helvacı, "Galatasaray'ın geçen seneden itibaren mali tablosu iyiye gitmiyor. Cezaya doğru gidiyor. Son 2 yıldaki bütçe açığı 40 milyon euronun üzerinde. Umarım mevcut yönetim ve kulüp başkanı bunun tedbirini almıştır. Ben kesinlikle Galatasaray'ın ceza almasını istemem ama gidişat o yönde’’ dedi.

Hazırlık maçı
Podolski ilk maçına çıktı
22/07/2015 - 18:48

"Borcum çok, transfer yapamıyorum bir bahane değil"
Mehmet Helvacı, "Gelir elde etmenin ana yollarından biri seyir zevkini arttıracak yıldız futbolcuların transferidir. Taraftarı stada, televizyona çekebilecek, storelardaki satışı arttıracak yıldızlara her zaman ihityaç var. Borcum çok, transfer yapamıyorum bir bahane değil. Bunların hepsi aynı anda yürümesi gereken işler. Önceden planlaması yapılır. Ben aday olsaydım transfer çalışmalarını önceden planlar, ona göre hareket ederdim" ifadelerini kullandı.

"Melo'nun yaklaşımını doğru bulmuyorum"
Felipe Melo'nun durumuyla ilgili de konuşan eski yönetici, "Eğer Melo'ya takımın ihtiyacı varsa anlaşma sağlanmasının çok yanlış olduğunu söyleyemem. Ancak ben bir sporcunun bu tarz yaklaşımını doğru bulmuyorum. Ben olsaydım alternatif yollar arardım" diye konuştu.

İbrahimovic transfer edilmeli
Helvacı, Zlatan Ibrahimovic’in transferinin zorlanması gerektiğini düşündüğünü belirten Helvacı, ‘’Bence Ibrahimovic transfer edilmesi gereken bir oyuncu. Yaşının 34 olması bir engel değil. Çünkü karatede siyah kuşak sahibi. Karate antrenmanları yapıyor. Ve kendini sürekli diri ve sağlam tutuyor. Galatasaray transfer edilmesi gereken bir oyuncu. Sadece sportif açıdan değil, başka pek çok konuda da kulübe katkı sağlayacaktır. Bence iyi bir planlamayla transfer edilebilir. Ben bu transferin mümkün olduğunu düşünüyorum’’ dedi.

Süper Lig
Galatasaray'ın Avusturya kampında yangın paniği
22/07/2015 - 12:32
Süper Lig
Quaresma sağlık kontrolünden geçti
22/07/2015 - 09:03