Fransa Spor Bakanı Roxana Maracineanu, Olympique Lyon ile Olympique Marsilya arasındaki maçın taraftar şiddeti nedeniyle iptal edilmesinin ardından Ligue 1'de tekrarlanan taraftar sorunlarının Fransız futbolunun geleceğini riske attığını söyledi.
Fransa Ligi (LFP) disiplin komisyonu Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Lyon'un soruşturmasının görüşüleceği 8 Aralık'ta olayla ilgili karar verene kadar Ligue 1 iç saha maçlarını kapalı kapılar ardında oynayacağına karar verdiğini açıkladı.
https://i.eurosport.com/2021/11/21/3258180.jpg
Futbol
Juventus’a Usulsüzlük Soruşturması Açıldı
11 SAAT ÖNCE
Maç, Marsilya futbolcusu Dimitri Payet’e tribünlerden atılan bir şişenin isabaet etmesinin ardından askıya alınmış ve iki saat sonra tatil edilmişti.
Köşe vuruşu kullanacak Payet'in aldığı darbeden sonra yere düşmesi üzerine hakem Ruddy Buquet, oyuncuları soyunma odasına göndermişti.
Marsilya, Pazartesi günkü antrenmana katılamayan Payet’in maruz kaldığı olay hakkında suçlamada bulunacağını açıkladı.
Olay ile ilgili konuşan Roxana Maracineanu, "Herkes, asıl tehlikenin Fransız futbolunun hayatta kalması olduğunu anlamalı." dedi.
Maracineanu, olayların Fransız profesyonel futbolunun maliyesi için bir tehdit oluşturduğunu söyledi.
"Yayın haklarını satın alan bir yayıncının, maçın devam edip etmeyeceğini bilmediği bir sürece izin veremeyiz, milyonlarca avronun olduğu bir dünya. tehlikede" dedi.
"Covid-19 pandemisi sırasında taraftarların stadyumlara dönmesine izin vermek için futbol dünyasına yardım ettik, böyle şeylerin olmasına izin veremeyiz."
Futbol
“Değişikliklere Karşı Çıkanlar Korkak”
BIR GÜN ÖNCE
Futbol
"FIFA'yı eleştirdiğim için ödüle aday gösterilmedim"
26/11/2021 - 07:01