Liverpool, iki sezon önce UEFA Şampiyonlar Ligi kupasını müzesine götürmüştü. 2019-2020 sezonunda ise kulüp, tarihindeki ilk Premier Lig şampiyonluğunu yaşadı.

Mo Salah, Roberto Firmino, Sadio Mane gibi isimler ana yükü taşırlarken sol bek Andy Robertson ve sağ bek Trent Alexander-Arnold, tüm bu başarılarda yapı taşlarıydılar. Geçtiğimiz yılı toplam 25 asistle tamamlayan ikili, günümüz futbol dünyasının en iyi bekleri olarak kabul edilirlerken kendi aralarında tatlı bir rekabete sahipler.

Futbol
Marcelo Bielsa’nın aykırı zihnine bir yolculuk
14 SAAT ÖNCE

Yeni Premier Lig sezonuna 4-3'lük Leeds galibiyetiyle başlayan takımın beki Robertson, kulübün resmî internet sitesine konuya dair açıklamalar yaptı.

https://imgresizer.eurosport.com/unsafe/0x0/filters:format(jpeg):focal(1257x394:1259x392)/origin-imgresizer.eurosport.com/2020/07/25/2855217.jpg

"Trent ile birlikte yeni bir şey yarattık. Aramızda hoş bir rekabet var ve size şunu net bir şekilde söyleyebilirim, bu rekabet bizi daha iyi yapıyor. Aramızdaki rekabet, bizi keyiflendiriyor ve skora katkı yapmamızı kolaylaştırıyor."

"Yeni sezonda neler olacağını kestirmek güç. Hedefimiz yer aldığımız her yerde kupayı kazanmak. Geçtiğimiz yıl Trent'in performansı inanılmazdı, onunla birlikte bek kavramını bambaşka bir seviyeye çıkardık. Hedefimiz olan başarılara ulaşmak için birlikte yine iyi şeyler yapacağımızı, bunun için %100 çalışacağımızı söyleyebilirim."

Futbol
Asker
BIR GÜN ÖNCE
Futbol
Video oyunlarının altın çağı
18/09/2020 - 16:31