23 yaşındaki futbolcu Everton maçına ilk 11’de başlamamış, oyuna sonradan dahil olmuştu. Everton, maçın son dakikasında bir serbest vuruş organizasyonuyla golü bulmuş ve skoru eşitlemiş, Old Trafford’da Manchester United’ın cebinden iki puan çalmayı başarmıştı.
Everton maçında sosyal medya hesabındaki gönderisi altında taraftarların ırkçı yorumlarına maruz kalan İngiliz stoper daha önce United’ın Sheffield’a 2-1 kaybettiği maçın ardından benzer saldırılara maruz kalmıştı. Tuanzebe dışında United’dan Marcus Rashford, Anthony Martial, Chelsea’den Reece James, West Bromwich Albion’dan Romaine Sawyers ve Southampton’dan Alex Jankewitz de geçtiğimiz haftalarda sosyal medya üzerinden ırkçı saldırılara uğramıştı.
https://i.eurosport.com/2021/01/27/2979909.jpg
Futbol
"Asla eskisi gibi olamayacak"
DÜN - 12:50
Birçok Premier Lig oyuncusu bu saldırılara karşı caydırıcı önlemler alınması için sosyal medya mecralarını göreve davet ediyor. Chelsea’nin savunma oyuncusu Antonio Rüdiger ise değişimden ümitli değil, “Daha fazla insan hesap açtıkça bundan para kazanıyor. Yani bence bunu umursamıyorlar. Bildiğiniz gibi paranın büyük bir gücü var ve diğer her şey değersiz kalıyor. Bu platformların başındaki insanların değişiklik yapacaklarını söylemek zor. Bunun için üzgünüm. Fakat eğer onları gerçekten etkiliyorsa güçsüz olanlar için daha çok üzülüyorum.”
Aralarında Liverpool kaptanı Jordan Henderson ve eski milli oyunu Karen Carney’nin de olduğu bazı İngiliz futbolcular, hükümetle sanal taciz ve ayrımcılık üzerine görüşmeler yapmışlardı. Profesyonel Futbolcular Birliği de (PFA) bu mesajları atanların otoriteler tarafından sorumlu tutulmaları ve bu hesapların askıya alınması gerektiğini savunan açıklamalarda bulunmuştu.
Futbol
"Tarihin en iyilerinden biri"
18/06/2021 - 16:00
Futbol
Galler cephesi çok mutlu
17/06/2021 - 07:42