Chelsea'de Frank Lampard'ın görevine son verilmesiyle birlikte takımın başına getirilen 48 yaşındaki menajer Thomas Tuchel, bugün düzenlenen basın toplantısında konuştu. Mavilerin başında ilk maçında Çarşamba günü Wolverhampton karşısında çıkan Tuhcel'in öğrencileri sahadan 0-0'lık beraberlikle ayrıldı.
Kendisine taraftarların Lampard'ın kovulmasına karşı taraftarların kötü bir tepkisiyle karşılaşma olasılığı sorulan Alman teknik adam, "Umarım olmaz çünkü bu takım için zor olur." cevabını verdi.
"Taraftarlar takıma çok yakın ve takımın arkasındalar. Bu fark yaratıyor. Taraftarlar için Frank'in kovulması büyük bir hayal kırıklığı ve ben de buna saygı duyuyorum. Oyunculuk döneminde Frank'in büyük bir hayranıydım."
Futbol
"Asla eskisi gibi olamayacak"
DÜN - 12:50
"Kulüp bana açıkça bunun benim hatam olmadığını ve durumu onun için düzeltemeyeceğimi söyledi. Karar verilmişti ve bana da bu fırsat verildi."
Yaz transfer döneminde 220 milyon pound üzerinde harcama yapan ve şu anda ligde sekizinci basamakta bulunan Chelsea'de, Thomas Tuchel son dört yılda göreve gelen beşinci menajer oldu. Alman teknik adam, kendisine yöneltilen "Kovulmaktan korkuyor musunuz?" sorusuna "Hem evet hem de hayır." cevabını verdi.
https://i.eurosport.com/2021/01/27/2979836.jpg
Chelsea ile sözleşme imzalarsanız, kupa açlığı için anlaşma yaparsınız. Bu beni korkutmuyor."
"Kulüp, Chelsea'nin sonuçları önemsediğini açıkça belirtti. Biz de her zaman iyi performans almaya, oyuncuları geliştirmeye, onların değerlerini arttırmaya ve onlardan güçlü performanslar elde etmeye çalışacağız."
"Son noktada ben de çok gerçekçiyim. DNA'sı kazanmak olan bir kulüpteyim. Oynadığımız her turnuvada kupayı kazanma mücadelesine girmek için buradayım. Bu sezon bunlar Şampiyonlar Ligi ve FA Cup - Premier Lig ise pek gerçekçi değil."
Futbol
"Tarihin en iyilerinden biri"
18/06/2021 - 16:00
Futbol
Galler cephesi çok mutlu
17/06/2021 - 07:42