Chelsea'ni yeni menajeri Thomas Tuchel, Çarşamba günü takımın başında çıktığı ve Wolverhampton'la 0-0 berabere kalınan maçta Timo Werner'i neden sahaya sürmediğini açıkladı. Sezon öncesi büyük beklentilerle 47,5 milyon pound bonservis bedeliyle RB Leipzig'den transfer edilen Timo Wernek, Stamford Bridge'de gösterdiği performans nedeniyle eleştiriliyordu.
"Onu Çarşamba günü kullanmamamın sebebi, yüzünün düşük olması ve omuzlarındaki yükün varlığıydı."
Teknik direktör değişiminden sonra Thomas Tuchel'le birlikte daha iyi bir performans gösterceği tahmin edilen 24 yaşındaki Alman hücumcu, özellikle gol yollarında problem yaşayan Chelsea'de Premier Lig maçlarında 11 maçtır topu filelerle buluşturamıyor.
Futbol
2026 Dünya Kupası'nın ev sahibi şehirleri belli oldu
17/06/2022 - 10:49
"Yaptıklarına çok önem veriyor ve bu durum onun çok iyi bir kişiliğe sahip oldığunu gösterir. Bazen bir forvetin verdiği bu önem size yardımcı olmaz. Bazen bir forvet için bu kadar önem vermemek daha iyi olabilir. Ancak o böyle bir insan değil. Son zamanlarda kendisinden ve gelişen olaylardan dolayı mutlu değil."
https://i.eurosport.com/2021/01/26/2979222.jpg
Thomas Tuchel, Premier Lig'de çıktığı 19 maçta beş golü ve dört asisti bulunan Werner'i nasıl ve ne zaman etkili kullanacağına dair düşündüğü formülü basın mensuplarıyla paylaştı.
"Şimdi önemli olan onun kendine güvenini yeniden inşa etmek, yüzünün gülmesini sağlamak ve çok fazla şüphe duymasına son vermek. Bunu yapmak, ona bu konuda yardım etmek benim işim. Daha sonra sahada güçlü yönlerini kullanabileceğimiz bir yer bulacağız."
"Onun maçları da olacak. Çarşamba gecesi neredeyse yüzde 80'lik topla oynama oranına sahiptik ve maçın yüzde 90'ını üçüncü bölgede oynamışız gibi hissettirdi. Ama onunla yaratabileceğimiz hareketler var ki bunların bize yardım edeceğine eminim."
"Profiline bakacak olursak o alana sahip olmayı tercih ediyor. Bu gayet açık, çünkü çok hızlı ve son çizgide, çok çok yüksek bir bölgede ama biraz daha sola yakın olarak oynamayı seviyor. Kaleyi biraz görerek ve boş alanlarda topla buluşarak."
https://i.eurosport.com/2021/01/27/2979662.jpg
"Onun kalitesini dar alanda kullanacak hareketler, davranışlar ve yöntemler geliştirebilir miyiz? Bu benim işim ve ben bu konuda tamamen ikna oldum çünkü [Werner] öğrenmeye açık ve arkadaş canlısı biri."
Futbol
Sayılarla Premier Lig’in yeni santraforları: Darwin Nunez ve Erling Haaland
14/06/2022 - 13:09
Futbol
"Musiala, Almanya'nın geleceği"
09/06/2022 - 06:06