Deplasmanda oynadığı ilk maçı 2-0 kazanan Chelsea, Stamford Bridge'deki ikinci ayak maçından 90+3'te Mehdi Taremi'nin golüyle 1-0 mağlup ayrıldı.
Maç sonu BT Sport'a konuşan Thomas Tuchel, maçın çok sert bir mücadeleyle geçeceğini beklediklerini dile getirirken rakiplerinin hareketli oyununa dikkat çekti.
"Belki televizyondan izlemesi çok iyi olmamıştır fakat kenardan çok yoğun bir maçtı, çok hızlı bir maçtı."
Futbol
Conor McGregor’dan Celtic hamlesi
17 SAAT ÖNCE
"Çok zorlu bir savaştı ve onlara karşı oynamak, baskıdan kurtulmak çok zordu. Çok akıcı ve agresif şekilde atak yaptılar. Her zaman pozisyon değiştirdiler. Geriden geldiler, bindrime yaptılar ve onların birçok hareketine uyum sağlamak gerekiyordur. Zor bir başlangıçtan sonra bunu her dakika daha iyi yaptık."
https://i.eurosport.com/2021/04/13/3085750.jpg
"İyi savunma yaptık ve gol yememeyi hak ettik. Daha iyi şanslarımız vardı, çok değildi fakat daha iyi yarım şanslardı. Bunları golle sonuçlandıramadığımız için orada kalmamız gerekiyordu ve oyuncularım bunu başardı. Porto'yu mağluo etmeyi hak ettik. Zorlu bir 180 dakikaydı."
"Defansif fakat aynı anda ofansif de oynamalıydık. Normalde Porto karşı takımı kötü performans sergilemeye itebiliyor. Gruplarda Man City'e bu oldu ve daha sonra Juventus'a."
"Bugünkü performansın bir kısmı da diğer takımın performans göstermesine izin vermemekti ve biz de bunu yaptık. Son dakikadaki şanslı vuruşa kadar herhangi bir şansa izin vermedik."
"Bu mücadeleyi kenardan izlemek ve üst tura çıkarken kenarda onlarda birlikte olmak keyifliydi."
Futbol
Şampiyon Chelsea, Barcelona'yı bekliyor
DÜN - 10:11
Futbol
“Geleceğim hakkında bilgi sahibi değilim”
09/05/2021 - 20:53