Urla Adnan Süvari Tesisleri'ndeki idman öncesi 31 yaşına giren sağ kanat Sinan Özkan için doğum günü pastası kesildi. Yılmaz Vural, Sinan'ı tebrik ederek futbolcusuna elleriyle pasta yedirdi. Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya da çalışma öncesi futbolcuların motivasyonunu artıracak bir konuşma yaptı.
Neşeli tavırları ve esprileriyle dikkat çeken Teknik Direktör Vural, futbolcularla tek tek tokalaşarak tanıştı. Sarı-kırmızılı ekibi en az Okan Buruk kadar iyi tanıdığını dile getiren Vural, "Ben, hep kendi kendime hayıflanıp dururdum, 'Bir büyük takım çalıştıramadım' diye. Bundan büyüğü var mı? İşte geldim büyük bir takıma. Göztepe'nin geçmişine bakıldığında üzülüyor insan. Süper Lig'den birkaç takımdan teklif aldım, ama buraya daha amatör duyguyla geldim" diye konutu.
Yılmaz Vural, "Ligde 31'inci senem. Göztepe, 27'nci kulübüm. Göztepe'ye gelmek bir türlü nasip olmamıştı. Taraftardan ricam sabırlı olmaları. Oyuncular baskının kendilerini olumsuz etkilediğini, bir an evvel kazanmak için aceleci davrandıklarını, bunun kendilerine pahalıya patladığını söylediler. Biraz rahat versinler. Unutmasınlar 90+6. dakikalarda maç kazanılıyor. Bir maç bitmeden gösterilen tepki bu kadar köklü camianın taraftarına yakışmaz. Bekle maç bitsin, öyle göster tepkiyi. Empati yapmalılar. Benim taraftarım takımına destek vermeyi düşünsün" dedi.
Türkiye 1. Ligi
PFDK'ya şike iddiasıyla sevk
22/09/2017 - 16:22
Sosyal hayatta çok renkli bir adam olduğunu ama işe başladığında 24 saat çalıştığını ifade eden tecrübeli teknik patron, "İstanbul'da oturuyorum ben ama, artık 2.5 ay burada işimize yoğunlaşacağız. Takıma ufak tefek dokunuşlar yapmamız lazım" yorumu yaptı.
Göztepe'nin direk Süper Lig'e çıkması gerektiğini, ancak Play-Off'u da ellerinde tutmaları gerektiğini anlatan Yılmaz Vural, kalan 9 maça kazanmak için çıkacaklarını söyledi. Vural, bazı oyuncuların uzun izin kullanmasını yanlış bulduğunu dile getirdi. Vural'ın ekibinde Cemal Tosun, Mehmet Demirtaş, Serhat Umar ve İzzet Karakulak yer aldı.
Türkiye 1. Ligi
Eskişehirspor'da Sergen Yalçın dönemi sona erdi
21/09/2017 - 10:37
Türkiye 1. Ligi
Robinho'nun rotası TFF 1. Lig
15/08/2017 - 10:55