Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, kamp yaptıkları otelde yaptığı açıklamada, Galatasaray maçının kolay olmayacağını söyledi.
En son 27 yıl önce kupa finali oynadıklarını anımsatan Hoşcan, "Kupayı alıp 43 yıllık özlemi gidermek istiyoruz. Konya'dan güzel anılarla ayrılacağız. Kupayı çok istiyoruz. Bu istek ve bu inançla buraya geldik. İnşallah Çarşamba günü 21.45'te kupayı alan ve gülen taraf biz olacağız" diye konuştu.
Maçın hakemi Hüseyin Göcek ile alakalı sosyal medyada farklı yorumlar olduğuna dikkati çeken Hoşcan, hakemlerle ilgili konuşmak istemediklerini dile getirdi.
Süper Lig
Galatasaray'dan tarihi hamle! Borçlar...
05/05/2014 - 16:34
Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu tarafından atanan hakeme yürekten inandıklarını anlatan Hoşcan, "Hüseyin Göcek'in iyi maç yöneteceğine ve maçı etkileyecek kararlar almayacağına emimim. Sosyal medyadaki yorumlara asla itibar etmek istemiyorum. Hakemler hakkında konuşmayan bir yönetimiz. Bu camiada futbolun paydaşları olarak birbirimizi anlayabilmemiz ve aynı dilden konuşabilmemiz çok önemli" şeklinde konuştu.
"Kupayı alabilecek güçteyiz"
Eskişehirspor'un tecrübeli oyuncusu Necati Ateş de Galatasaray karşılaşmasının kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı.
İyi bir takıma ve tecrübeli futbolculara sahip olduklarını dile getiren Ateş, "Final maçlarında her takım ayrı motivasyonla oynar. Galatasaray için ne kadar zorsa bizim için de o kadar zor olacak. Tek hedefimiz, kupayı Eskişehir'e getirmek. Kupayı alabilecek güçteyiz. İnşallah kazanan taraf biz oluruz. ​Keyifli maç izleteceğimizi tahmin ediyorum. Konya halkına da güzel bir maç seyrettirmek istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
Futbolcu Erkan Zengin ise 3 haftadır ligde kötü oynadıklarını belirterek, "Tamamen kupa finaline odaklandık. 43 yıllık hasret var. Galatasaray'ı yenerek, kupayı Eskişehir'e götürmek istiyoruz" ifadesini kullandı.
İspanya Ligi
Kalacak mı? Gidecek mi?
05/05/2014 - 16:12
Türkiye Kupası
Mersin İdman Yurdu sürprize izin vermedi!
30/10/2014 - 19:31