Türk takımlarının üzerindeki kara bulutlar dağılmıyor... Önce Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın yalan beyan ve şikeden tedbir sebebi ile men cezası, daha sonra da Galatasaray'ın Finansal Fair Play kuralları yüzünden aldığı 200 bin Euro "uyarı" cezası, şimdi de yine tedbiren Eskişehirspor ve Sivasspor'un Avrupa Ligi'ne alınmaması... Türkiye sınırları içerisinde bu iddiaların tartışması gün be gün devam ederken, yabancı basın men edilenlerin yerine Avrupa'dan kimin katılacağını bile yazmaya başladı.
"Sivasspor ve Eskişehirspor'da af yok"
UEFA'nın geçe haftadığı karara göre iki Türk ekibi Eskişehirspor ve Sivasspor, katılmaya hak kazandıkları Avrupa Lig'nden men edildi. 2011 yılında 3 Temmuz davasında adı geçen iki kulüp, Avrupa vizesi alır almaz haklarında araştırma açıldı ve men cezası aldı. İngilizlere göre bu cezaların geri dönüşü yok.
Türk değil, bir İspanyol bir İngiliz
Eskişehirspor ve Sivasspor'un katılma umudunun olmadığının belirtildiği haberlerde, iki takımının sadece CAS'tan çıkabilecek "düşük ihtimalli" kararın bozulmasının beklendiği üstüne de yerlerine hangi takımların Avrupa Ligi vizesini alacağı yazıldı.
Süper Lig
Galatasaray'ın gözdesi kararını açıkladı
09/06/2014 - 10:34

Aykut Kocaman imzayı atıyor mu? / EUROSPORT ÖZEL TIKLA

Buna göre Avrupa Ligi'ne katılacak iki takım UEFA'da en iyi sıralamaya sahip lliglerden olacak. Bu iki lig İspanya La Liga ve İngiltere Premier Lig'i. Bu sezon Avrupa Ligi'nde yarı final oynayan Valencia ve sezon boyunca büyük hayal kırıklığı yaratan Manchester United, iki ekibimiin yerine Avrupa Ligi'ne katılan ekip olma ihtimali en yüksek takımlar.
Ayrıca daha önceden de Avrupa'ya alınmayan Kızıldıyız ve Shakhtar Donetsk'in yerlerine de o ülkeden değil Avrupa'nın lig sıralamasına göre başka liglerden bir katılması konuşulan diğer konular.
https://i.eurosport.com/2014/06/09/1253736.jpg
İspanya Ligi
Messi için 'kara para' iddiası!
09/06/2014 - 10:16
Futbol
PREMIER LİG’DE NELER OLUYOR?
10/12/2020 - 11:09