UEFA, 28 Nisan Salı günü yaptığı açıklamayla Kadınlar Şampiyonlar Ligi için önümüzdeki sezon 24 milyon avro dağıtacağını açıkladı.
16 takımlı grup aşaması, merkezi yayın ve pazarlama özelliklerinin eklendiği yeni formatın gelirleri arttıracağını belirten UEFA, erkekler için düzenlenen organizasyondan da sübvansiyon eklendiğini açıkladı.
Geçtiğimiz sezon yalnızda final maçında uygulanan VAR sistemi de önümüzedeki sezondan itibaren çeyrek final ve sonraki turlarda kullanılacak.
Futbol
Conor McGregor’dan Celtic hamlesi
11/05/2021 - 09:49
Yeni ödeme planına göre kulüpler şu anda elde ettkileri gelirin dört katı kadar ödeme alacak, bununla birlikte toplam miktarın %23'ünü Avrupa'da yer alan ve Şampiyonlar Ligi'nde yer alamayan başka takımlara dağıtılacak.
Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan Avrupa Süper Ligi meselesine bir hayli mesai harcamış olan UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, yeni modelin uzun dönemde kadın futbolunu geliştirmek için mükemmel bir örnek teşkil edeceğini anlattı.
https://i.eurosport.com/2018/05/24/2341913.jpg
"Kadın futbolundaki gelişim kısa dönem karlara göre değil uzun dönem vizyonlara dayanarak şekillendirilmeli."
"Bu projenin kalbinde yer alan dayanışma ödemeleri ve artan ödüller sayesinde Kadınlar Şampiyonlar Ligi tarafından üretilen her avro ve daha fazlası yine kadın futboluna geri dönecek."
UEFA bu modelle birlikte grup aşamasına katılan takımların 400 bin avro ve şampiyon takımın 1.4 milyon avro alacağını açıkladı. Bugünkü şartlar altında son 16 turuna kalan takımlar UEFA tarafından ortalama 80 bin avro ile ödüllendiriliyor.
Futbol
Şampiyon Chelsea, Barcelona'yı bekliyor
10/05/2021 - 10:11
Futbol
“Geleceğim hakkında bilgi sahibi değilim”
09/05/2021 - 20:53