UEFA Uluslar Ligi 2020-21 sezonu grup aşaması dün oynanan altıncı ve son grup maçlarıyla tamamlandı. Milli Takımımız, B Ligi Üçüncü Grup’ta Budapeşte’de Macaristan’a 2-0 mağlup oldu ve altı puanda kaldı. Gruptaki diğer rakiplerimiz Sırbistan ve Rusya arasındaki maçın 6-0 Sırbistan lehine sonuçlanmasıyla birlikte son sırayı alan Türkiye, bu sonuçla önümüzdeki Uluslar Ligi sezonu için C Ligi’ne geriledi. Öte yandan grubu 11 puanla ilk sırada tamamlayan Macaristan, A Ligi’nde oynamaya hak kazandı. B Ligi gruplarını ilk sırada tamamlayarak önümüzdeki turnuva A Ligi’nde mücadele edecek diğer takımlarsa Galler, Çek Cumhuriyeti ve Avusturya oldu.

A Ligi gruplarında da son maç haftası heyecanı yaşandı. Önceki gün İspanya’nın Almanya’yı 6-0 ve Fransa’nın da İsveç’i 4-2 yenerek finallere katılmaya hak kazandığı turnuvada, dün akşamının liderleri İtalya ve Belçika oldu. Nitekim grupta liderlik için çekiştiği rakibi Danimarka’yı 4-2’yle geçen Belçika adını üst tura yazdırdı. Öte yandan İtalya, Bosna Hersek deplasmanından 2-0’la dönerek kendisini bir puan farkla takip eden Hollanda’nın maçına bakmaksızın gruptan çıkmayı garantiledi. A Ligi gruplarını son sırada tamamlayan İzlanda, İsveç ve Bosna Hersek B Ligi’ne düştü. A Ligi Dördüncü Grup’ta, düşen takımın belirlenmesi için UEFA’nın kararı bekleniyor. Grupta beş maçını tamamlayan ve sırasıyla altı ve üç puanı bulunan İsviçre ve Ukrayna maçı Ukrayna takımındaki pozitif koronavirüs vakaları sebebiyle ertelenmişti.

Futbol
Napoli: 1984’ten Beri Maradona’nın Ritmiyle Dans Eden Şehir
8 DAKIKA SONRA
https://i.eurosport.com/2020/11/18/2938864.jpg

C Ligi gruplarını lider tamamlayan Arnavutluk, Ermenistan, Karadağ ve Slovenya gelecek sezon B Ligi’nde; D Ligi gruplarını lider tamamlayan Faroe Adaları ve Cebelitarık ise C Ligi’nde oynamaya hak kazandı. Gruplarını son sırada tamamlayan C Ligi takımları Estonya, Moldova, Kazakistan ve Güney Kıbrıs D Ligi’ne düşmemek için play off maçları oynayacak.

Şampiyonu belirleyecek final maçlarının 2021 Ekim’de İtalya’da oynananması planlanıyor.

Futbol
Tanrı
2 SAAT ÖNCE
Futbol
1982 Dünya Kupası’nda Maradona: Masum Şeytan
5 SAAT ÖNCE