Dün akşam İngiltere Lig Kupası’nda West Ham United ve Hull City’nin Londra Stadyumu’nda karşı karşıya geleceği maç öncesi pozitif gelen koronavirüs testleri kısa süreli panik yarattı. West Ham United teknik direktörü David Moyes ve ilk on birde yer alan oyuncular Issa Diop ve Josh Cullen maçtan 70 dakika önce çıkan test sonuçları ile koronavirüs olduklarını öğrendiler. Bunun üzerinde sağlık ekibinin de kararıyla apar topar kafileden ayrılan isimler, izolasyon için uygun ortama ulaştırıldı.

Hull City’e karşı teknik direktör David Moyes’ın yerini yardımcısı Alan Irvine alırken, sahadaki on birde Issa Diop ve Josh Cullen’ın yarattığı boşluğu ise Harrison Ashby ve Jack Wilshere kapattı. Maçtan 5-1 galip ayrılan West Ham United adını bir üst tura yazdırdı.

Futbol
Bamford'dan üç gol, Aston Villa ilk kez mağlup
2 SAAT ÖNCE
https://imgresizer.eurosport.com/unsafe/0x0/filters:format(jpeg):focal(1203x269:1205x267)/origin-imgresizer.eurosport.com/2020/09/22/2892121.jpg

Maç sonu açıklamalarda bulunan Alan Irvine, “ Aynı alandaydık fakat yan yana oturmuyorduk. Büyük bir odadaydık bu yüzden bizim için bir sorun olacağını zannetmiyorum. Haberlere hepimiz çok şaşırdık çünkü sıklıkla test oluyoruz ve şu ana kadar pozitif bir sonuca hiç rastlamamıştık. Bazı testlerin tamamiyle doğru sonuç vermediğini biliyoruz bu yüzden ne olacağını bekleyip göreceğiz.” cümlelerini sarf etti.

David Moyes, Issa Diop ve Josh Cullen’ın asemptomatik olduğu öğrenilirken İngiltere’de uygulanan kurallar gereği 10 günlük bir tecrit süreci geçirecekler.

Futbol
Fırtına
DÜN - 11:15
Futbol
AZ Alkmaar: 13 pozitif teste rağmen galip
DÜN - 08:45