İkili, kulüp haklarının tamamını Wrexham Supporters Trust’tan satın aldı. Reynolds ve Elhenney anlaşmaya göre kulübe 2 milyon poundluk bir yatırım yaptı.
WST’den yapılan açıklamaya göre kulübün yeni sahiplerinin yatırımları en kısa sürede hayata geçirecekleri ve önceliklerinin birinci takımdaki oyuncuların kimlikleri özelinde olacağını, böylece önümüzdeki yaz transfer dönemine kulübün tam anlamıyla hazır girmesini sağlayacakları söylendi. Öte yandan yapılan açıklamada yeni yatırımcıların kulübün kadın futbol programına da 50 bin poundluk bir destekte bulunacakları belirtildi.
Aktörler Reynolds ve McElhenney yaptıkları ortak açıklamada, “Bugün ikimiz için de Wrexham AFC’nin uzun ve değerli tarihinin son halkaları olmamız açısından çok özel bir gün. Şimdi oyuncularla, teknik ekiple, taraftarlarla ve yerel halkla beraber hedeflerimize koşabilir ve takımı büyütüp EFL’de birçok seyircinin önünde, daha büyük bir stadyumda Wrexham halkında da pozitif etki bırakacak şekilde amaçlarımıza ulaşabiliriz.” dedi.
Futbol
"Asla eskisi gibi olamayacak"
DÜN - 12:50
https://i.eurosport.com/2020/11/16/2937875.jpg
2011’den bu yana taraftarların sahip olduğu kulübün satışına kasım ayında WST’deki oylama sonucundan %98’lik bir kabul oranıyla onay verilmişti. McElhenney ve Reynolds, Wrexham’ın gelişiminde kendi paralarını ve kaynaklarını kullanacaklarına dair söz vermişlerdi.
WST’den yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi, “Tüm taraftarlarımızı yeni takım sahiplerimize, takımımıza ve kulübümüze, onlar Wrexham’ı hayal ettiğimiz noktaya ulaştırmaya çalışırken, destek olmaya çağırıyoruz.”
Futbol
"Tarihin en iyilerinden biri"
18/06/2021 - 16:00
Futbol
Galler cephesi çok mutlu
17/06/2021 - 07:42