Bayern Münih ve Almanya Milli Takımı’nda gösterdiği performansla her geçen gün yıldızı parlayan Joshua Kimmich, Bild’e verdiği röportajda önemli açıklamalar yaptı.
Sağ bekte ve orta sahada oynayabilen, çok yönlü bir oyuncu olması nedeniyle takdir edilen 26 yaşındaki futbolcu Xavi’nin kendisi için rol model olduğunu belirtti.
"O hiçbir zaman en büyük olmadı ama vizyon, teknik ve mükemmel paslarla oynadı. Her zaman başkalarını da oyuna dahil etmeyi başardı. Beni etkiledi ve ben de onun gibi oynamak istedim. Doha’daki bir hazırlık kampında onunla tanıştım ve gerçekten harika bir andı."
Futbol
Şampiyonlar Ligi yoksa Kane de yok
11 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2020/01/12/2751575.jpg
Birlikte en çok oynamak istediği oyuncularla ilgili gelen soruyu da cevaplayan Kimmich: "Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi. Şahsen yaptıkları şey çok etkileyici, neredeyse imkansız. 15 yıldan fazla süredir bu seviyede kalmayı sürdürüyorlar. Her gün ne yaptıklarını görmek isterim." ifadelerini kullandı.
2015-2016 sezonundan beri Bayern Münih forması giyen Joshua Kimmich, bu sezon Bundesliga’da oynadığı 19 maçta 2 gol ve 10 asistlik performans sergiledi.
Futbol
Muzlar, Kırık Düşler ve Bir Film: Heleno de Freitas Efsanesi
18 SAAT ÖNCE
Futbol
Kylian Mbappe ve PSG sözleşme yenilemek için görüşüyor
18 SAAT ÖNCE