Barcelona La Liga’da mücadele eden takımının futbolcularına yılda ortalama 7,9 milyon dolar ödeyerek diğer bütün ekipleri geride bıraktı. Sıralamada Barcelona'nın ardından ezeli rakibi Real Madrid geliyor. Başkent ekibi futbolcularına ortalama 7,4 milyon dolar ödeyen Real Madrid, 2. sırada yer alıyor.

Geçen yıl ilk sırada bulunan ve yerini Barcelona'ya kaptıran ABD Beyzbol Ligi takımlarından New York Yankees ise yıllık ortalama 6,7 milyon dolar ödemeyle 3. sıraya yerleşti.10 ülkeden yedi spor dalında 14 ligde mücadele eden 272 takımının değerlendirildiği sıralamada, 4 ve 5. sırada iki NBA takımı yer alıyor. Dördüncü sırada Los Angeles Lakers 6,54 milyon dolarla kendine yer bulurken, milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu'nun da forma giydiği Orlando Magic ise beşinci sırada bulunuyor.

Futbol
Jamie
5 SAAT ÖNCE

Listede altıncı sırada Premier Lig ekiplerinden Chelsea, yedinci sırada İtalyan futbol takımı Inter, sekizinci sırada ise bir başka ABD Beyzbol Ligi takımı Boston Red Sox, dokuzuncu sırada NBA’den Denver Nuggets yer alıyor. Listede geçen yıl ilk 10'da bulunmayan İngiliz futbol takımı Manchester City ise bu yılki listede onuncu sırada bulunuyor.

Futbol takımları zirvede
Araştırmayı yapan ekipten Nick Harris, oyuncularına en çok ödeme yapan kulüplerin genellikle Amerikan basketbol ve beyzbol takımları olduğunun bilindiğini, ancak bazı Avrupa ülkelerinde futbol takımlarına yapılan harcamaların arttığını ve aradaki farkın kapandığını belirtti.Bunun UEFA'nın yeni kararlarıyla değişebileceğini dile getiren Harris, yeni kurallara göre kulüplerin gelirlerinden fazla harcayamayacaklarını hatırlattı.

İlk 30’da Chelsea, Manchester City, Manchester United, Liverpool ve Arsenal’in bulunduğu listede İngiltere Premier Ligi, dünyanın en zengin futbol ligi olarak yer alıyor. Buna rağmen oyunculara yapılan ortalama yıllık ödeme açısından en zengin lig ise NBA oldu.

Listenin ilk 30'unda on NBA takımı, sekiz Amerikan beyzbol takımı,iki La Liga takımı, iki Serie A takımı, iki Hindistan Kriket Ligi (IPL) takımı ve bir Bundesliga takımı yer alıyor.

Futbol
Bamford'dan üç gol, Aston Villa ilk kez mağlup
24/10/2020 - 10:16
Futbol
Fırtına
23/10/2020 - 11:15