Turnuvanın ilk gününde liderliği iki isim paylaştı. Rory Mcllroy ilk turda birinciliği paylaştığı Corey Conners’a göre daha az hata yaparken günü bitirdi. Kuzey İrlandalı golfcü tek hatasını 18. çukurda bogey ile yaptı. Mcllroy, ikinci çukur dahil sonraki beş çukurda arkaya birdie yaparken toplamda yedi birdie ile ilk turu tamamladı. Liderlikteki bir diğer isim Corey Conners ise günü iki bogey ile tamamladı. Kanadalı golfçü başlangıç çukurunu takip eden iki çukurda birdie ile tura başlarken turu atltı birdie ve bir eagle ile bitirdi.
İlk günü üçüncü sırada bitiren isim ise Bryson DeChambeau oldu. Amerikalı golfçü günü tek bogey ile geçerken, altı çukurda birdie yaparak toplam vuruş avantajında beşe ulaştı. Sıralamada dördüncü sırayı ise üç isim paylaştı. Jason Kokrak, Byeong Hun An ve Sebastian Munoz dört vuruş avantajıyla ilk turu dördüncü olarak tamamlarken Kokrak ve Munoz, günü tek hata ile bitirdi. Byeong Hun An ise iki isme göre daha fazla hata yapmasına rağmen birdie sayısında üstünlüğü sağladığı için avantaj kaybetmedi. Kokrak ve Munoz ilk turda beş çukuru, Hun An ise altı birdie ile tamamladı.
https://i.eurosport.com/2021/03/04/3005955.jpg
Tokyo 2020
2020 Tokyo Olimpiyatları: Olimpik Golf'e dair yedi şey
14/04/2021 - 10:29
Geçtiğimiz yılın şampiyonu Tyrell Hatton ise turnuvaya kötü bir başlangıç yaptı. İngiliz golfçü toplam parın beş vuruş üstüne çıkarken altıncı çukuru birdie ile geçti. Hatton iki, üç ve dördüncü çukurlarda arka arkaya parın üstüne çıkarken toplamda altı bogey yaparak 107. sıraya ortak oldu.
İlk günün en kötü performansını sergileyen isim ise Kamaiu Johnson oldu. Amerikalı golfçü toplam parın 12 vuruş üstüne çıkarak son sırada yer aldı. Johnson, dokuz bogey yaptığı turda üçüncü çukuru triple bogey ile bitirdi.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
Masters'ta şampiyon Matsuyama
13/04/2021 - 09:12
Golf
Jordan Spieth'den dört yıl sonra gelen zafer
05/04/2021 - 14:39