Arnold Palmer Invitational’ın ikinci turunda Corey Conners liderlikte tek başına kaldı. Kanadalı golfçü hata sayısını azaltırken turu toplam parın üç vuruş altında tamamladı. Conners ikinci çukuru bogey ile bitirirken, yedi ve 12. çukurlarda birdie, 16. çukurda eagle yaparak toplam vuruş avantajını dokuza çekmeyi başardı.
İlk günün liderliğe ortak olan bir diğer ismi Rory Mcllroy ise ilk güne göre hata sayısını artırırken toplam parın altında kalmayı başardı. Kuzey İrlandalı golfçü, açılış çukuruna ek olarak sekiz ve 13. çukurlarda bogey yaptı. Toplamda dört çukuru birdie ile geçen Mcllroy, günü toplam parın bir altında bitirirken iki sıra gerileyerek üçüncü sıraya ortak oldu.
İlk güne göre beş sıra yükselen Martin Laird ise ikinci sıraya yerleşti. İskoç golfçü, ilk güne göre eşit sayıda bogey ve birdie yapsa da 12. çukuru eagle ile geçmesi üst sıralara çıkmasına yardımcı oldu. Laird ilk turda olduğu gibi turu dört birdie ve bir bogey ile tamamladı. Martin Laird, ikinci turdaki performansıyla sekiz vuruşluk avantaja ulaştı.
Zurich Classic of New Orleans
New Orleans Zürih Klasik | Dördüncü Gün
25/04/2022 - 10:19
İkinci turda sıra kaybeden bir diğer isim ise ilk gün üçüncü sırada bulunan Bryson DeChambeau oldu. Amerikalı golfçü, ilk tura göre hata sayısını artırırken toplam parın bir vuruş altında kaldı. DeChambeau, ikinci turu üç bogey ve dört birdie ile tamamlayarak altıncı sıraya geriledi.
https://i.eurosport.com/2021/03/06/3006642.jpg
Rory Mcllroy ile birlikte ikinci günde üçüncü sıraya ortak olan diğer isimler ise Viktor Hovland ve Lanto Griffin’di. Geçtiğimiz hafta düzenlenen Dünya Golf Şampiyonası’nda ikinci olan Hovland, ilk güne göre dört sıra yükseldi. Norveçli golfçü, hata sayısını artırmasına rağmen birdie sayısını yükselterek avantaj kaybını engelledi.
Hovland turu üç bogey ve yedi birdie ile tamamladı. İkinci turda üçüncü sıraya ortak olan bir diğer isim Lanto Griffin de Hovland gibi dört sıra yükseldi. Griffin turu tek hata ile geçerken beş çukurda birdie yaptı.
İkinci turda en çok sıra atlayan isim ise Jazz Janewattananond oldu. İlk güne göre hata sayısını düşüren Taylandlı golfçü, sekiz birdie yaptı. Tek hatasını ikinci çukurda yapan Janewattananond, 76 sıra yükselerek 11. sıraya ortak oldu.
Günün kaybeden ismi ise Cameron Tringale’ydi. Amerikalı golfçü 38 sıra kaybederek 53. sıraya ortak oldu. Tringale, turu toplam parın üç vuruş üstünde tamamlarken iki birdie ve üç bogey yaptı. Cameron Tringale 17. çukuru double bogey ile tamamladı.
Turnuvada ikinci günü toplam parın 20 vuruş üstünde tamamlayan Robert Gamez, skor kartını tur sonunda imzalamayı reddettiği içim turnuvadan diskalifiye edildi. Gamez, turu yedi bogey, beş double bogey ve bir triple bogey ile bitirdi.
Arnold Palmer Invitational’ın ikinci turunda cut sınırı olan iki vuruş avantajına ulaşmayan 50 golfçü turnuvaya veda etti.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Zurich Classic of New Orleans
New Orleans Zürih Klasik | Üçüncü gün
25/04/2022 - 05:41
Zurich Classic of New Orleans
New Orleans Zürih Klasik | İkinci Gün
25/04/2022 - 05:35