Turnuvanın ilk gününde hatasız bir performans sergileyen Patrick Cantlay, ilk turda 10 çukuru birdie ile geçti. Amerikalı golfçü başlangıç çukurunu takip eden üç çukur ve beş, altı, yedi ve sekizinci çukurlarda arka arkaya birdie yaptı. Toplam parın 10 vuruş altına inerek günü bitiren Cantlay ilk sıraya tek başına yerleşti.
Geçtiğimiz yılın şampiyonu Nick Taylor ise bu seneki turnuvaya yavaş başlayan isimlerden birisi oldu. Taylor ikinci çukurdaki eagle ile tura başlasa da geri kalan çukurların çoğunu par ile geçtiği için büyük bir avantaj yakalayamadı. Dokuzuncu çukurda parın bir üstüne çıkarak bogey yapan Kanadalı golfçü, 11 ve 14. Çukurlarda yaptığı birdie ile günü bitirdi. Toplam parın üç vuruş altına inen Nick Taylor 32. sıraya ortak olan isimlerden birisi oldu.

Golf TV: Trick vuruşlar

Golf
Valspar Championship’te şampiyon Sam Burns
04/05/2021 - 07:31
İlk günün en iyi performanslarından birisi ise 19 yaşındaki Akshay Bhatia’dan geldi. Toplam parın sekiz vuruş altına inmeyi başaran genç golfçü, turu hatasız bitirirken sekiz çukuru birdie ile geçmeyi başardı. Bhatia, 2008’den bu yana Pebble Beach’te 18 çukurda greeni bulmayı başaran ilk golfçü olurken sıralamada ikinci sıraya yerleşti.
Akshay Bhatia ile birlikte ikinci sırayı paylaşan bir diğer isim Henrik Norlander oldu. Bhatia’ya göre daha fazla çukurda parın altına inmeyi başaran Norlander, 12. çukurda yaptığı hata sonrasında yakaladığı avantajı kaybetti ve ikinci sırayı Bhatia ile paylaştı. 13,14 ve 15. çukurlarda arka arkaya birdie yapan Norlader, günü toplam dokuz birdie ile bitirdi.
Turnuvanın ilk gününde 60 isim toplam parın bir üstünde günü bitirirken en kötü performans Kamaiu Johnson’dan geldi. Johnson, toplam parın dokuz vuruş üstüne çıkarken turu tek birdie ile bitirdi.
https://i.eurosport.com/2020/02/10/2772691.png
Açılış vuruş ve sonrasındaki çukurlarda bogey yapan Amerikalı golfçü toplamda sekiz bogey yaptı. Johnson, yedinci çukuru ise parın iki vuruş üstüne çıkarak double bogey ile geçerken günü son sırada bitirdi.
Geçen hafta Waste Management Phoenix Open’da şampiyonluğa ulaşan Brooks Koepka bu turnuvaya katılmazken, pandemi sebebiyle bu yıl turnuvaya amatör golfçülerin katılmasına izin verilmedi.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
Stewart Cink'ten sekizinci PGA Tour zaferi
19/04/2021 - 14:51
Tokyo 2020
2020 Tokyo Olimpiyatları: Olimpik Golf'e dair yedi şey
14/04/2021 - 10:29