İlk tura göre toplam vuruş avantajında düşüş yaşayan Jordan Spieth buna rağmen ilk sıraya yükselmeyi başardı. İkinci gündeki tek hatasını ilk çukurda yapan Spieth, toplamda yedi çukuru birdie ile geçmeyi başardı.
İlk güne göre sıralamada üste çıkan isimlerden olan Daniel Berger ise dokuz sıra yükselerek ikinci sıraya yerleşti. Berger, ikinci turdaki tek hatasını 16. çukurda yaparken beş çukuru birdie ile bitirdi. Amerikalı golfçü altıncı çukuru parın iki altına inerek eagle ile tamamladı. İkinci günde toplam parın altı vuruş altına inen Berger, toplamda 11 vuruşluk avantaja ulaştı.

Pebble Beach: Beklenmedik bir seyirci ikinci günde oyun alanına dahil oluyor

Travelers Championship
Travelers Championship | Gün #4
27/06/2022 - 21:33
İkinci turda ilk ve ikinci sıralara ortak çıkmazken dördüncü sırayı üç golfçü paylaştı. İlk günün lideri Patrick Cantlay üç sıra kaybederken ikinci günde toplam parın bir üstüne çıktı. Açılış vuruşunda parın iki vuruş üstüne çıkan Cantlay, üçüncü ve 17. çukurlarda da hata yaptı. İki çukuru bogey ile geçen Amerikalı golfçü, üç çukurda parın bir altına inmeyi başardı. Cantlay, ilk gün yakaladığı on vuruşluk avantajı kaybederek dokuz vuruş avantajına gerildi.
İlk güne göre 18 sıra yükselerek iyi bir ikinci gün geçiren ve dördüncü sıranın ortaklarından olan Paul Casey, turu toplam parın beş vuruş altında tamamladı. Açılış ve sonrasındaki ikinci çukuru birdie ile geçen Casey, günü altı birdie bitirdi. İngiliz golfçü tek hatasını beşinci çukurda parın bir üstüne çıkarak yaptı.
Dördüncü sıranın son ortağı Tom Lewis ise toplam parın üç vuruş altına inmeyi başardı. Önceki güne iki sıra yükselen İngiliz golfçü, ikinci turda iki bogey yaparken yedinci çukurda yapmış eagle ile hatalarını telafi etti. Lewis günü üç birdie ile bitirdi.

Tour Pebble Beach: İkinci gün özeti

Turnuvanın ilk gününün sürpriz isimlerinden olan Akshay Bhatia ise sıra kaybeden isimlerdendi. Genç golfçü, altı sıra kaybederken toplam parın bir üstünde günü tamamladı. Turu üç birdie ile bitiren Bhatia, beş ve 17. çukurlarda bogey, 14. çukurda ise double bogey yaptı.
AT&T Pebble Beach Pro-Am’in ikinci gününde en çok sıra atlayan isim ise Sebastian Cappelen oldu. İlk güne göre 110 sıra yükselen Danimarkalı golfçü, toplam parın yedi vuruş altında günü bitirdi. İkinci turda hata yapmayan Cappelen, yedi çukurda parın bir altına inerek birdie yaptı ve 25. sıraya ortak oldu.
İlk güne göre en çok sıra kaybeden isim ise Scott Piercy’di. Amerikalı golfçü 28 kaybederken toplam parın iki vuruş üstüne çıktı. Piercy, dört çukuru birdie ile geçerken, dört çukurda bogey, 15. çukurda double bogey yaptı.
Turnuvanın ikinci gününde toplam vuruşta bir vuruşluk avantaja ulaşamayan 89 isim turnuvaya veda etti.
Travelers Championship
Travelers Championship | Gün #2
25/06/2022 - 22:56
Travelers Championship
Travelers Championship | Gün #1
25/06/2022 - 22:51