Üçüncü turda liderlik değişmedi ve Jordan Spieth zirvedeki yerini korudu. İkinci günün aksine hata sayısını artırmasına rağmen üç çukurda birdie, 16. çukurda eagle yapan Amerikalı golfçü, toplam parın bir vuruş altında kalmayı başardı. Spieth günü dört bogey ile bitirdi.
İkinci günde ikinci sırada tek başına bulunan Daniel Berger, yine aynı sırada kalmayı başardı ancak Amerikalı golfçüyle birlikte dört isim daha ikinci sıraya ortak oldu. Berger toplam par sayısı ile aynı vuruşta günü bitirirken 11. çukuru birdie, dördüncü çukuru eagle ile geçti. Yedinci çukurda bogey, son çukurda ise double bogey yapan Amerikalı golfçü avantaj yakalayamadı.
Önceki güne göre altışar sıra yükselen Nate Lashley ve Tom Hoge toplamda 11 vuruş avantajına ulaşan isimlerden oldu. Her iki isim de iki hata yaparken, Lashley günü altı birdie, Hoge ise dört birdie ve bir eagle ile bitirdi.
Golf
Garrick Higgo kariyerinin ilk PGA Tour zaferini elde etti
15/06/2021 - 12:47
https://i.eurosport.com/2021/02/13/2994023.jpg
İlk günün lideri olan ancak ikinci gündeki kötü performansıyla arka sıralara düşen Patrick Cantlay ise ikinci turdaki hatalarını telafi ederek ikinci sıraya yükseldi. Günü iki bogey ve iki birdie ile geçen Cantlay, ikinci çukurda eagle yaptı. İkinci sıranın son ortağı olan Russell Knox ise beş isim arasında günü hatasız bitiren tek isim olurken İskoç golfçü üç çukuru birdie ile geçti.
Önceki güne göre en çok sıra atlayan isim ise Beau Hossler oldu. Amerikalı golfçü 31 sıra yükselirken yirminci sırayı paylaşan isimler arasında yer aldı. Hossler günü tek hata ile geçerken üç çukurda birdie, ikinci çukurda ise eagle yaptı.
Turnuvanın üçüncü turunda en çok düşüş yaşan isim ise Patton Kizzire’di. Yedi çukurda parın bir üstüne çıkarak bogey yapan Amerikalı golfçü, ikinci ve dördüncü çukurlarda birdie yaparak günü tamamladı. Toplam parın dört vuruş üstüne çıkan Kizzire, bir vuruşluk avantaja geriledi.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
Patrick Cantlay’dan ikinci Memorial zaferi
07/06/2021 - 16:29
Golf
Charles Schwab Challenge’da şampiyon Jason Kokrak
01/06/2021 - 06:12