PGA Tour takviminde Dünya Golf Şampiyonası ile aynı haftada oynanan ve bir alternatif turnuva olan Porto Riko Açık’ta Branden Grace zafere ulaştı. Kariyerinde ikinci kez PGA Tour’da bir turnuva kazanan Grace, final turunu hatasız geçerken son iki çukurdaki mükemmel performansı şampiyonluğa ulaşmasında önemli bir rol oynadı. 17. çukuru parın iki vuruş altına inerek eagle ile tamamlayan Güney Afrikalı golfçü, son çukurda ise birdie yaparak günü bitirdi. Hafta sonu aldığı şampiyonlukla Branden Grace, 2016’da kazandığı RBC Heritage’dan sonra PGA Tour’daki ilk galibiyetini elde etti.
Turnuvanın üçüncü gününe göre altı sıra yükselerek final turunda şampiyonluk mücadelesi veren Jhonattan Vegas ise Porto Riko Açık’ı ikinci sırada tamamladı. İlk beş çukurun dördünde parın bir altına inerek birdie yapan Venezuelalı golfçü, toplamda sekiz birdie yaparken 14. çukurda bogey yaptı. Son çukur öncesinde turnuvayı playoffa taşıma şansı olan Vegas, çukuru birdie ile geçtiği için Branden Grace’ın ardından turnuvayı ikinci sırada tamamladı.
Final turuna ilk sırayı paylaşarak başlayan Grayson Murray ve Rafael Campos ise son günkü kötü performanslarıyla iki sıra gerileyerek üçüncü sıraya ortak oldu. İki isimde iki çukuru bogey ile geçerken çukurların büyük bir bölümünü par ile geçmeleri avantaj sağlamalarına engelledi. Her iki golfçü de son turu dört birdie ile tamamladı.
Tokyo 2020
2020 Tokyo Olimpiyatları: Olimpik Golf'e dair yedi şey
14/04/2021 - 10:29
https://i.eurosport.com/2021/02/26/3002635.jpg
Geçtiğimiz yılın Porto Riko Açık şampiyonu Viktor Hovland, Porto Riko Açık ile aynı anda düzenlenen Dünya Golf Şampiyonası’na katıldığı için turnuvada yer almazken, Danimarklı golfçü Dünya Golf Şampiyonası’nda ikinci sırayı Brooks Koepka ile paylaştı.
Porto Riko Açık’ın final gününde en çok sıra atlayan isim ise Patrick Rodgers’dı. Önceki güne 31 sıra yükselen Amerikalı golfçü, yedi birdie ile turu tamamlarken yedinci çukurda bogey yaptı. Rodgers, Turnuvayı 30. sıraya ortak olarak tamamladı.
Turnuvanın ilk gününde liderliğe ulaşan ancak sonraki turlarda toplam parın üstüne çıkan Tommy Gainey ise iyi başladığı turnuvayı arka sıralarda bitirdi. İlk gün yakaladığı yedi vuruş avantajını final turunda tamamen kaybeden Amerikalı golfçü, Porto Riko Açık’ı 68. sıraya ortak olarak noktaladı.
Hazırlayan: Batuhan Özokan
Golf
Masters'ta şampiyon Matsuyama
13/04/2021 - 09:12
Golf
Jordan Spieth'den dört yıl sonra gelen zafer
05/04/2021 - 14:39